wtorek, 8 września 2020

Wyłudzła pieniądze za wyjazdy których nie organizowała


Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 47-letnią sieradzankę, która oferując załatwienie atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego wyłudziła około 7 tysięcy złotych. Usłyszała ona zarzuty oszustwa, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcji sieradzkiej komendy uzyskali informację, że w styczniu i lutym 2020r. 47-letnia mieszanka Sieradza prowadziła nielegalny „biznes”, pobierając zaliczki na poczet fikcyjnego wyjazdu zagranicznego. "Atrakcyjną" ofertą skusiła kilku swoich znajomych. 
Wśród osób, które padły ofiarą oszustki znaleźli się również znajomi jej partnera. Mężczyzna, nie wiedząc o jej nieuczciwych zamiarach, za jej namową, proponował różnym osobom zagraniczny wyjazd. 
Od osób, które zdecydowały się skorzystać z wyjazdu,  oszustka pobrała zaliczki. Kobieta uzyskała w ten sposób około 7 tysięcy złotych.  
7 września 2020 r. policjanci zatrzymali oszustkę. Została ona przewieziona do sieradzkiej komendy, gdzie usłyszała zarzuty. 
W czasie przesłuchania podejrzana przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła wyjaśnienia. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz