poniedziałek, 28 września 2020

Śmiertelne pobicie po libacji alkoholowej

 Sieradzcy policjanci zatrzymali 36–letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego, podejrzanego o tragiczne w skutkach pobicie swojego 49–letniego znajomego. 

W czasie zakrapianego alkoholem spotkania między mężczyznami doszło do awantury i bójki. 49–latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. 36–latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka, grozi nawet dożywocie.


W wczesnych godzinach rannych 25 września 2020 r. do dyżurnego sieradzkiej komendy  zadzwonił mężczyzna informując o pobiciu swojego kolegi. Do zdarzenia miało dojść na klatce schodowej bloku mieszkalnego na obrzeżach Sieradza. 

Skierowani na miejsce policjanci odnaleźli leżącego na korytarzu nieprzytomnego mężczyznę, z widocznymi  obrażeniami głowy. Zastali tam również zgłaszającego, który był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Oświadczył policjantom, że wspólnie z dwoma kolegami spożywał alkohol w mieszkaniu jednego z nich. 

W trakcie całonocnej libacji, kiedy z  49–latkiem wyszedł na klatkę schodową doszło między nimi do awantury i bójki. W wyniku zadawanych uderzeń 49–latek upadł i stracił przytomność. Zaniepokojony kolega wezwał służby ratunkowe. Przybyła ekipa pogotowia ratunkowego udzieliła pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Został on przewieziony do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. 

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu pracowała grupa dochodzeniowo -  śledcza. Przy udziale technika kryminalistyki zabezpieczono ślady i zebrano dowody, aby  ustalić okoliczności zdarzenia. 

36–latek został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie policjanci zbadali jego trzeźwość. Okazało się, że ma on w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Został on osadzony w policyjnym areszcie. 

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka.  

W czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia.

 Prokurator Rejonowy w Sieradzu wystąpił z wnioskiem o tymczasowy areszt dla podejrzanego. 

Decyzją Sądu  Rejonowego w Sieradzu 36–letni sprawca najbliższe 3–miesiące spędzi z areszcie.

 Za dokonane przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W przeszłości mężczyzna był już notowany przez policję. Źródło KPP Sieradz. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz