wtorek, 15 grudnia 2020

Wpadł z narkotykami !!!

 Dzielnicowi sieradzkiej komendy zatrzymali w pościgu 23-letniego mężczyznę, który posiadał łącznie prawie 100 gramów środków odurzających. Efekt dalszych czynności to zatrzymane kolejne trzy osoby- 21-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 20 i 23 lat, którzy posiadali amfetaminę i marihuanę. 23-latkowi za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, pozostałym zatrzymanym grozi do 3 lat za kratkami.


Dzięki czujności i skutecznej interwencji sieradzkich dzielnicowych na czarny rynek nie trafi ponad 100 gramów środków odurzających.  

11 grudnia 2020 roku po godz. 20.00 mundurowi patrolowali  teren  Sieradza. Na ul. Nenckiego zauważyli jadącego rowerem mężczyznę, który wyraźnie chciał uniknąć spotkania z policjantami. Zachowanie rowerzysty wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Gdy podjechali bliżej,  gwałtownie zmienił on kierunek jazdy i próbował odjechać.

 Mundurowi pojechali za nim i dali mu sygnały do zatrzymania. Rowerzysta wykonał polecenie, ale po chwil porzucił rower i zaczął uciekać. Parę minut później był on już w rękach dzielnicowych.  23-letni sieradzanin był dobrze znany ze swej kryminalnej przeszłości. 

W czasie przeszukania policjanci znaleźli w jego odzieży i saszetce torebki foliowe z nielegalnymi środkami oraz kilka tysięcy złotych. Został zatrzymany i przewieziony do sieradzkiej komendy. 

Pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu śledczy wykonali dalsze czynności. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna posiadał przy sobie prawie 53 gramy metamfetaminy oraz marihuany. Kiedy funkcjonariusze  pojechali przeszukać piwnice 23-latka, zastali tam kobietę oraz dwóch mężczyzn, których zachowanie wskazywało, że mogą być pod działaniem narkotyków. 

Na stoliku rozsypany był biały proszek, a na podłodze porozrzucane były dilerki z białą substancją. Policjanci sprawdzili ich tożsamość. Była to 21-letnia kobieta oraz mężczyźni w wieku 20 i 23 lat,  mieszkańcy Sieradza. 

W ich odzieży policjanci również znaleźli środki odurzające. Kobieta miała przy sobie  marihuanę, natomiast mężczyźni posiadali amfetaminę.  Wszyscy zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. 

W wyniku dalszych czynności,  w piwnicy zatrzymanego wcześniej 23-latka policjanci znaleźli kilkanaście dealerek z prawie 50 gramami amfetaminy i marihuany przygotowanymi  do dalszej dystrybucji. Zabezpieczyli również wagę do porcjowania narkotyków. 

Podejrzany 23-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, sąd  zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. 

Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 20-letni podejrzany odpowie za udzielanie i posiadanie środków odurzających, za co grozi do 3 lat więzienia.

 Wobec niego Prokurator Rejonowy w Sieradzu zastosował dozór policji. Natomiast 21-letnia kobieta oraz 23-letni mężczyzna usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. 

W czasie przesłuchania podejrzani przyznali się do dokonania zarzucanych czynów. Źródło KPP Sieradz.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz