czwartek, 7 stycznia 2021

Sprawca napadu na ekspedientkę trafił do aresztu

Policjanci wydziału kryminalnego sieradzkiej komendy ustalili i zatrzymali 27- letniego mężczyznę, który zaatakował ekspedientkę sklepu spożywczego na terenie Sieradza i ukradł znajdujące się w kasie pieniądze. Usłyszał prokuratorski zarzut rozboju, za który grozi mu do12 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.


02 stycznia 2021 roku dyżurny sieradzkiej policji został powiadomiony o rozboju, do którego doszło przed godziną 21.00 w jednym ze sklepów na terenie Sieradza. 

Jak ustalono, młody mężczyzna po wejściu do sklepu podszedł do stojącej za ladą ekspedientki i zażądał od niej wydania pieniędzy. Gdy kobieta odmówiła,  zaczął ją szarpać, złapał za szyję i wyjął z kasy znajdującą się tam gotówkę. 

Następnie agresor szybko wybiegł. Kilka minut później odjechał  taksówką do Pabianic. Na szczęście sprzedawczyni nie odniosła żadnych obrażeń. 

Po otrzymaniu zawiadomienia policjanci wydziału kryminalnego pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu podjęli intensywne czynności, aby ustalić sprawcę napadu.  

Dzięki szeregu wykonanym czynnościom oraz wnikliwej analizie ustaleń,  już kilkanaście godzin po zdarzeniu policjanci znali tożsamość sprawcy. Został on zatrzymany w wynajmowanym mieszkaniu na terenie Sieradza. 

Sprawca to 27 – letni mężczyzna,  nie posiadający stałego miejsca zameldowania, czasowo przebywający na terenie Sieradza. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, na drugi dzień w usłyszał prokuratorski zarzut rozboju. 

W czasie przesłuchania przyznał się do zarzuconego czynu. Jak wyjaśnił potrzebował pieniędzy na gry hazardowe. 

Po napadzie pojechał do Łodzi, gdzie zamierzał roztrwonić gotówkę.  

Ponieważ lokale z automatami do gier były nieczynne, wrócił do Sieradza. Skradzione pieniądze wydał na bieżące potrzeby. 

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Sieradzu i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. 

27 – latek był wcześniej notowany przez policję. Za dokonane przestępstwo  grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Źródło KPP Sieradz. 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz