niedziela, 20 czerwca 2021

Cud w Sewilli, Polska - Hiszpania 1:1

W dniu 19 czerwca o godzinie 21.00 miał miejsce mały cud na mistrzostwach europy w piłce nożnej. Skazana na pożarcie reprezentacja polskich piłkarzy zremisowała 1:1 z Hiszpanią. Mecz oglądało w sieradzkiej strefie kibica na stadionie MOSiR około 300 kibiców ubranych w szaliki i czapeczki, można było poczuć klimat piłkarskiego święta.

Choć wszyscy z rozsądkiem podchodzili do meczu Polaków z Hiszpanią to w sercach tliła się nadzieja na korzystny wynik dla naszej reprezentacji. Po pierwszej połowie nasi piłkarze niestety przegrywali 1:0 po bardzo problematycznej bramce Alvaro Moraty. Wszyscy widzieli na powtórkach spalonego, sam piłkarz wierzył że był na spalonym i gol nie będzie uznany, jednak magia telewizji i techniki komputerowej zadziałała na korzyść drużyny hiszpańskiej. Sędziowie nie dopatrzyli się spalonego, nawet sędziowie Var, a grafika pokazująca linie wyznaczającą spalonego nie pokazała o dziwo momentu podania piłki. Choć w pierwszej połowie nasza drużyna miała jeszcze trzy dobre sytuacje strzeleckie dwie Świderskiego i jedną Lewandowskiego, nie udało się doprowadzić naszym piłkarzom do remisu. W drugiej połowie meczu w 54 minucie Robert Lewandowski po dośrodkowaniu Jóźwiaka strzałem głową doprowadza do remisu wprawiając w euforię kibiców na sieradzkim stadionie i myślę że we wszystkich domach w całej Polsce. Radość nie trwa długo W 57 minucie sędzia po konsultacji z sędziami Var dyktuje rzut karny dla Hiszpanów. Kibice z niepokojem patrzą na telebim, do rzutu karnego podchodzi Gerard Moreno i ... na nasze szczęście trafia w słupek a Polscy kibice szaleją z radości. Ze strefy kibica słychać okrzyki Polska, Polska. Jednak nasza reprezentacja nie była w stanie już zagrozić poważnie bramce Hiszpanów a oni z kolei okazali się nieskuteczni w swoich licznych sytuacjach. Dzięki remisowi 1:1 Polscy piłkarze nadal pozostają w grze o mistrzostwo europy z szansami na wyście z grupy, wystarczy tylko wygrać z reprezentacją Szwecji. Ten mecz już 23 czerwca o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy do sieradzkiej strefy kibica na obiekt MOSiR-u.