wtorek, 31 sierpnia 2021

Bezpieczna droga do szkoły 2021

Wakacje dobiegły końca, a dzieci i młodzież jutro rozpoczynają nowy rok szkolny. Po tak długiej przerwie bywają rozkojarzeni i nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa, o których bezwzględnie należy pamiętać. Na początku roku szkolnego zawsze obserwujemy wzmożone natężenie ruchu pieszych i pojazdów w rejonach szkół. Niestety nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają, więc od jutra policjanci obejmą szczególnym nadzorem drogi w rejonach placówek oświatowych. Apelujemy o ostrożność.


Jak co roku funkcjonariusze w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przypominają o zasadach prawidłowego poruszania się po drogach, szczególnie w rejonach szkół i przedszkoli. Apelują też do rodziców i opiekunów, by dołożyli starań, aby ten kolejny etap w życiu młodych osób był jak najbezpieczniejszy. Jak co roku w rejonie szkół i przedszkoli policjanci sprawdzają oznakowanie w tych miejscach. Funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na kierujących oraz pieszych stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. Będą kontrolować środki transportu przewożące młodzież do szkół.  Przede wszystkim obejmą nadzorem zachowanie uczestników ruchu drogowego w rejonach szkół i placówek oświatowych, wykorzystując w rejonie przejść dla pieszych i w pobliżu szkół oraz placówek oświatowych urządzenia do pomiaru prędkości. Wezmą udział w spotkaniach edukacyjno-profilaktycznych poświęconych zagadnieniom bezpiecznych zachowań na drodze, w szkołach z dziećmi, nauczycielami, rodzicami lub opiekunami, urozmaicając spotkania z wychowania komunikacyjnego.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo dzieci to nie tylko ich zachowanie w rejonie placówek oświatowych, to również nasze własne nawyki jako uczestników ruchu drogowego. Już od jutra powinniśmy z dużą rozwagą przemieszczać się w rejonach szkół i przedszkoli. Nie wychodźmy z domu na ostatnią chwilę, aby dowieźć naszych podopiecznych. Wyjedźmy odpowiednio wcześniej, tym samym unikniemy nerwowej atmosfery na drodze, a w rejonach szkół nie będą tworzyć się zatory. Pośpiech i brak koncentracji jest przyczyną wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozsądek i bezpieczne zachowania!. Źródło KPP Sieradz, foto poglądowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.