środa, 1 września 2021

Drożej za śmieci w Sieradzu

Od 1 listopada mieszkańcy naszego miasta zapłacą więcej za wywóz śmieci, stawka za wywóz śmieci z 24,5 wzrośnie do 28 złotych. Radnym głosowanie nad tą uchwałą zajęło zaledwie 5 sekund.Za tym, aby mieszkańcy naszego miasta płacili więcej za wywóz śmieci, głosowało 13 radnych, 7 było przeciw i jedna osoba się wstrzymała. 

Miasto Sieradz na swojej stronie internetowej w bardzo lakoniczny sposób uzasadnia podwyżkę opłat „Zmiana opłat podyktowana jest wzrostem kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, który jest finansowany z opłat wnoszonych przez właścicieli nieruchomości znajdujących się na terenie Sieradza. Wzrost ten spowodował konieczność podniesienia opłat do poziomu zapewniającego samofinansowanie wymienionego systemu”

To nie jedyna podwyżka, jaka zafundowali radni miejscy mieszkańcom Sieradza. Od 1 stycznia wzrośnie również podatek od nieruchomości. 

A oto lista radnych, którzy głosowali za podniesieniem opłat za wywóz śmieci: Andrzej Czapnik, Zdzisław Mosiniak, Marzenna Kamola, Magdalena Słupińska, Ryszard Perka, Cezary Szydło, Zbigniew Miśkiewicz, Zbigniew Czarnecki, Jolanta Pietrus, Mariusz Góra, Stanisław Kosatka, Mirosław Antoni Owczarek, Grzegorz Delida. Foto Poglądowe.

17 komentarzy:

 1. Kolejni mistrzowie u władzy, którzy tylko by podnosili koszty mieszkańcom - wstyd !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. A co ? Komuś dziecko dorosło i trzeba kasę zbierać na etat ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne jakbyście się po naszych urzędach przeszli to byście się zdziwili ile całych rodzin tam pracuje, oczywiście sami "SPECJALIŚCI" !!!

   Usuń
 3. Mieszkańcy Sieradza przy najbliższych wyborach serdecznie wam podziękują za te podwyżki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej ludzie, pamiętacie jak namawiali was do segregacji śmieci, że dzięki temu będzie taniej ??? Ja was p......e od dziś nie segreguję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram ja też ... banda dorobkiewiczów na czyiś koszt ... rzygać się chce.

   Usuń
 5. Przestaje segregować śmieci bo miało być taniej a jest coraz drożej. Skoro potraficie dowalić takie ceny za śmieci to sobie je segregujcie sami. Dziękuję i do widzenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. A może nadal je segregujmy , ale nie wyrzucajmy do naszych kontenerów tylko zanośmy do "urzędu miasta" ???

  OdpowiedzUsuń
 7. Podatek od nieruchomości podwyższają ale zapewnić ludziom media typu przyłącze gazu, oświetlenie to już nie. Niech radny Miśkiewicz przyjedzie na ulicę Wolską i zobaczy osiedle, które się rozbudowuje gdzie nie ma chodników, oświetlenia, gazu nawet z Internetem są problemy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobra zmiana rządzi, aby "im się dobrze żyło"

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudownie ach jak cudownie żyje się w tym mieście zwanym Sieradz. Szkoda tylko że nie zwykłemu człowiekowi.

  OdpowiedzUsuń
 10. A może by tak na następne posiedzenie rady miasta wybrać się z trzynastoma taczkami ???

  OdpowiedzUsuń
 11. Pięknie panie prezydencie teraz śmieci ci podrzucę pod chalupe bo po co segregować i mieć 4 kosze w bloku jak mogę ci przywieźć pod chalupe darmozjadzie. Dziękuje za taka segregację i reszcie radnym też należy się worek pod drzwiami. Karierowicze i banda nierobów bogacacych się z podatkow.
  Gęby pięknie wyglądające na listach wyborczych z mordami uśmiechniętymi i ich hasłami.5 sek pff żenada... A koryto i tak jest korytem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Śmieci drożeją ,a kosze usyfione jak nigdy ,aż niedobrze się robi jak człowiek idzie do śmietnika brud i smród.Kosz na odpady bio tak ustawiony ,że ciężko go otworzyć trzeba się nieźle naszarpać ,żeby go ruszyć ,a jak już się uda to w środku pełno robali.Bez maseczki i rękawiczek lepiej nie ruszać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Cały UM Sieradz i Spółdzielnia z Gąsiorowską na czele to banda złodziei!! W przeciągu 3 lat czynsz za mieszkanie wzrósł u mnie o prawie 100% nie mówię już o innych dodatkowych opłatach mieszkaniowych w tym właśnie śmieci! Szkoda, że nikt nie segreguje śmieci w koszach za UM!

  OdpowiedzUsuń
 14. Samorząd dla ludzi , czy ludzie dla samorządu ?
  Wybory was przesieją !

  OdpowiedzUsuń