poniedziałek, 2 sierpnia 2021

Norwid, Norwid w Letnim Ogrodzie Poetów

W poniedziałek 2 sierpnia o godzinie 17 w Letnim Ogrodzie Poetów z winylowych płyt zabrzmią wiersze Patrona Roku 2021 Cypriana Kamila Norwida. Oczywiście, poeta nie nagrywał ich osobiście, choć według przekazów miał niezwykły dar prezentowania swoich utworów na salonach. Nie ujmuje to jednak tym wierszom siły i piękna, przenikliwości i trafności obserwacji ludzkiej natury.


W czyjej zatem interpretacji usłyszymy Norwida? Nagrali je absolutnie najwięksi polscy aktorzy: Gustaw Holoubek, Tadeusz Łomnicki i Zbigniew Zapasiewicz.

Będzie też mały bonus – otóż mamy również płyty z piosenkami w wykonaniu znanych artystów, do których wykorzystano teksty Norwida. Kto zaśpiewa? Niech to pozostanie na razie zagadką, po której rozwiązanie zapraszamy w poniedziałek 2 sierpnia o godzinie 17 do Letniego Ogrodu Poetów.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronach: www.pbp.sieradz.pl, www.kreatywnysieradz.pl, na profilach facebookowych Grupy Poetyckiej DESANT, Stowarzyszenia Kreatywny Sieradz, PBP w Sieradzu i CiK-u, a także w lokalnych mediach.

Projekt „Letni Ogród Poetów” został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Sieradz w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów dla Aktywnych Mieszkańców Sieradz 2021, którego operatorem jest Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS. 

 Zapraszamy wszystkich do „Letniego Ogrodu Poetów”! Pobujajmy w poetyckich obłokach w pięknych okolicznościach przyrody!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz