czwartek, 2 września 2021

Przestępczy duet odpowie za rozbój. Wpadł też ich poszukiwany znajomy.

Policjanci z Komisariatu w Warcie wspólnie z sieradzkimi funkcjonariuszami zatrzymali 38-letniego mężczyznę oraz 36-letnią kobietę podejrzanych o rozbój. Wjechali oni na posesję swojego znajomego, gdzie napastnik z siekierą w ręku groził gospodarzowi i żądał od niego pieniędzy. Decyzją sądu 38-letni podejrzany najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie, natomiast 36-latka została objęta dozorem policji. W miejscu ich zamieszkania ukrywał się 41-letni poszukiwany, który trafił już za kratki.


30 sierpnia 2021 roku około godziny 19.30  dyżurny  sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie od  58-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego, że na terenie   posesji został zaatakowany przez swojego znajomego. 

Jak twierdził, napastnik przyjechał ze  swoją partnerką.  Trzymając w ręku siekierę, groził mu i  żądał od niego kilkunastu tysięcy złotych. Twierdził, że gotówka  to zwrot pożyczonych mu wcześniej pieniądzy. 

Agresor  popychał  zgłaszającego, chcąc zmusić  go do oddania rzekomego długu. Między mężczyznami  doszło do szarpaniny i z kieszeni spodni napastnik zabrał 58-latkowi kilkaset złotych. Pokrzywdzonemu udało się uciec i zabarykadował się w swoim  domu. Nie odniósł on żadnych poważnych obrażeń.  

Napastnicy odjechali, a 58-latek o całym zdarzeniu zaalarmował policję. 

Na miejsce skierowani zostali warciańscy policjanci, których wsparli sieradzcy patrolowi i kryminalni. Dzięki ich szybkiej  reakcji i skrupulatnym ustaleniom kilkanaście minut później sprawcy byli w rękach mundurowych. 

38-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego i 36-letnią łodziankę policjanci zatrzymali w miejscu ich zamieszkania na terenie gminy Warta. 

W czasie przeszukania garażu funkcjonariusze zabezpieczyli   niebezpieczne narzędzia, których mógł używać sprawca w czasie napadu. Natomiast przy 38-letnim zatrzymanym znaleziono kilkaset złotych. Ponadto na posesji, gdzie zamieszkiwała "para" przebywał 41-letni mężczyzna, który jak ustalili policjanci był poszukiwany do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.  

Cała “trójka” trafiła do policyjnego aresztu. 38-latek oraz jego 36-letnia partnerka usłyszeli prokuratorskie zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 

Sąd, przychylając się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, zastosował wobec podejrzanego 2 miesięczny areszt, natomiast 36-letnia kobieta decyzją  prokuratora została objęta policyjnym dozorem . 

Oboje wcześniej byli notowani przez policję. Za dokonane przestępstwo grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. 

Natomiast poszukiwany 41-latek trafił do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie zasądzoną karę pozbawienia wolności. Źródło KPP Sieradz.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz