wtorek, 28 września 2021

Wpadli z narkotykami przez brak świateł w samochodzie

Sieradzcy policjanci zatrzymali 19-letniego kierowcę peugeota oraz 15-letniego pasażera, którzy posiadali środki odurzające. Wpadli przy kontroli drogowej z powodu braku świateł w samochodzie. Za posiadanie środków odurzających 19-latkowi grozi do 3 lat więzienia. Nieletni odpowie przed sądem rodzinnym.


27 września 2021 roku około godz. 1.40  w nocy na ulicy Broniewskiego sieradzcy patrolowi zauważyli jadącego bez wymaganych świateł osobowego peugeota. Kiedy zatrzymali pojazd do kontroli, kierowca peugeota odrzucił trzymaną w dłoni saszetkę. Tłumaczył,  że saszetka nie należała do niego. 

Okazało się, że w jej wnętrzu policjanci znaleźli dilerki z białym proszkiem oraz podręczną wagę. 

Kierowcą pojazdu był 19-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Razem z nim podróżowali jeszcze dwaj sieradzanie w wieku 15 i 21 lat. Przy nieletnim policjanci znaleźli kilka dilerek z białym proszkiem, suszem roślinnym oraz substancją krystaliczną. 

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Wstępne badanie zabezpieczonych środków wskazało, że policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 20 gramów amfetaminy, marihuany i mefedronu. 

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Niewykluczone, że po wykonaniu dodatkowych badań 19-latek odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, co zagrożone jest karą do 2 lat więzienia. 

O losie nieletniego zdecyduje sąd rodzinny.2 komentarze:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.