sobota, 30 października 2021

AKCJA ZNICZ 2021. ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO PODCZAS WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Wkrótce 1 listopada Dzień Wszystkich Świętych. W tym czasie należy się spodziewać zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy jak i na drogach tranzytowych. By każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich, w całej Polsce policjanci prowadzą akcję "ZNICZ 2021" . Stosujmy się do czasowo wprowadzonych zmian w ruchu drogowym w okolicach nekropolii. Pamiętajmy, że nada trwa stan epidemii, dlatego pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie, przestrzegajmy reżimu sanitarnego. (Źródło KPP Sieradz)


Działania w ramach akcji „Znicz 2021” zaczynają się 30 października i potrwają  do 2 listopada 2021. Najbliższe dni to czas, w którym wielu z nas odwiedzi groby swoich najbliższych. Ruch na drogach będzie coraz większy, szczególnie w pobliżu cmentarzy oraz dróg dojazdowych do nekropolii, dlatego zadbajmy o własne bezpieczeństwo. Właśnie w rejonach nekropolii pełnić będą służbę policjanci, którzy będą  kierować ruchem drogowym, wskazywać na pobliskie parkingi  ułatwiać bezpieczny powrót do domu. Mundurowi sprawdzać będą stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Pamiętajmy o podstawowych zasadach: dostosujmy prędkość pojazdów do warunków panujących na drodze i pamiętajmy o zachowaniu odstępu między samochodami. Przypominamy także o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania. Apelujemy też do tych kierowców, którzy wybierają się w dłuższą podróż, by co pewien czas robili przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjechali wcześniej. Na pobłażliwość policjantów nie mają co liczyć kierujący, którzy zdecydują się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Planując podróż, warto sprawdzić wcześniej trasę przejazdu oraz ewentualne utrudnienia, jakie mogą się pojawić na różnych odcinkach.

Apelujemy też do pieszych, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku – z pobocza. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Noszenie odblasków po zmroku to nie tylko realizacja wymogów prawa, lecz czasami jedyna szansa, aby uniknąć potrącenia przez samochód. Dzięki elementom odblaskowym kierowca widzi pieszego dużo wcześniej i ma czas, aby odpowiednio zareagować. Może ominąć pieszego lub zahamować przed nim i dzięki temu uniknąć tragedii.

W wielu miejscach pojawiły się zmiany organizacyjne, niektóre ulice zostały wyłączone całkowicie z ruchu, o czym informują znaki drogowe.

Poniżej zmiany organizacji ruchu na terenie powiatu sieradzkiego

Pełna zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza przy ul. Wojska Polskiego w Sieradzu zostanie wprowadzone w dniu 31 października ok. godz. 18.00. Oznakowanie zostanie  zdemontowane  w dniu 2 listopada w godzinach rannych. 

Sieradz ul. POW i Wojska Polskiego w związku ze zmianą organizacji ruchu  w rejonie ulic Sarańska, Bazylika-zgodnie ze schematem organizacji ruchu (mapka poniżej)

Sieradz ul. Sarańska będzie jednokierunkowa ( na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Polskiej Organizacji Wojskowej), parkowanie w miejscach wyznaczonych, ponadto będzie udostępniony parking na dachu Galerii Dekada,

Sieradz ul. Cypriana Bazylika będzie ulicą jednokierunkową po prawej stronie znak B-36 „zakaz zatrzymywania„ z tabliczką T-24 z wjazdem od ul. Wojska Polskiego i wyjazdem w kierunku ul. Nenckiego i Sienkiewicza.

Sieradz ul. Starowarcka jeden kierunek ruchu od strony ul. Bazylika do Sienkiewicza, B-36 „zakaz zatrzymywania ” po prawej stronie drogi, od ul. Sienkiewicza znak B 2,

Błaszki B-36 „ zakaz zatrzymywania ” w rejonie cmentarza po prawej stronie drogi       ( w kierunku Gruszczyc ).

Chlewo gm. Goszczanów; B-36 „zakaz zatrzymywania” po obu stronach drogi            w rejonie cmentarza,

Złoczew ul. Cmentarna będzie jednokierunkowa od ul. Wieluńskiej do Wspólnej.

Przypominamy najważniejsze zasady, które pomogą nam w tym czasie:

W miarę możliwości korzystaj ze środków komunikacji publicznej. Specjalne linie autobusowe, tramwajowe, będą „uprzywilejowane” w ruchu i dowiozą nas tam, gdzie samochód prywatny nie będzie mógł wjechać, a tym bardziej zaparkować.

Nie jedź samochodem „na pamięć”. W rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego. Zwracaj uwagę na znaki drogowe!

Pamiętaj – polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych! Jeżeli policjant zabroni wjazdu, należy stosować się do jego poleceń.

Parkuj samochód zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach. Zadbaj o to, aby Twój samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu.

Osoby, które pójdą na cmentarz pieszo, powinny korzystać z chodników. Jeżeli ich nie ma, zobowiązani są poruszać się poboczem lub lewą stroną drogi, pamiętając o tym, że jezdnia jest dla samochodów i czas przebywania na niej przez pieszych powinien być jak najkrótszy. Warto mieć przy sobie element odblaskowy lub latarkę.

Uważajmy również na złodziei, dla których to czas wzmożonej aktywności. Wybierając się na cmentarz, nie pozostawiajmy cennych rzeczy w samochodach.

Jeżeli wyjeżdżamy na dłużej, zadbajmy również o nasze mieszkania – czujne oko sąsiada jest najlepszym sposobem na odstraszenie złodzieja!

Pamiętajmy !!!

Nadal mamy stan epidemii, bądźmy odpowiedzialni  za siebie i innych.  Należy  stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń, które zostały wprowadzone dla naszego wspólnego dobra.

(Źródło KPP Sieradz)





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz