wtorek, 19 października 2021

Poszukujemy świadków potrącenia pieszego w Żelisławiu

Policjanci z komisariatu w Błaszkach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Żelisław w gminie Błaszki. Na skutek doznanych obrażeń śmierć poniósł 39-letni pieszy. Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze!


Do zdarzenia doszło 18 października 2021 roku około godziny 22.40 na drodze powiatowej w miejscowości Żelisław w gminie Błaszki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 39-letni pieszy został potrącony przez nieznany na chwilę obecną pojazd, którego kierowca odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych na odzieży. Ranny 39-latek został przewieziony do szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Okoliczności tego zdarzenia, a w szczególności tożsamość kierującego, pod nadzorem prokuratury wyjaśniają policjanci z błaszkowskiego komisariatu.

Wszystkie osoby posiadające informacje na temat okoliczności tego zdarzenia proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Błaszkach przy pl. Niepodległości 13a, pod numerami  47 845 17 05, 47 845 17 07 (całodobowo) lub 47 845 19 10 w godz. 6.00-22.00.

Policjanci przypominają, że w okresie jesiennym wcześniej zapada zmrok, pojawiają się mgły i opady deszczu. Wszystko to znacząco pogarsza widoczność. W zderzeniu z samochodem rowerzysta lub pieszy są bez szans i doznają bardzo poważnych obrażeń. Noszenie odblasków po zmroku to nie tylko realizacja wymogów prawa, lecz czasami jedyna szansa, aby uniknąć potrącenia przez samochód. Dzięki elementom odblaskowym kierowca widzi pieszego dużo wcześniej i ma czas aby odpowiednio zareagować, a dzięki temu uniknąć tragedii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz