czwartek, 21 października 2021

XI Ogólnopolski Festiwal „Noc Poezji i Muzyki” program

Poezja towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów, ale wciąż chyba nie ma takiej definicji, która dawałaby odpowiedzi na pytania – czym ta poezja właściwie jest i po co ona człowiekowi? I wciąż jest wiele osób, które próbują zgłębić tę tajemnicę i właśnie ich – piszących i czytających wiersze, ale i tych, którzy dotąd poezji nie czytali, zapraszamy na XI Ogólnopolski Festiwal „Noc Poezji i Muzyki”.


Zapraszamy 29 października 2021 o godzinie 18 do Teatru Miejskiego w Sieradzu. Sprawdzimy, czy da się przełożyć język poezji na język teatru za sprawą młodych ludzi przygotowujących pod okiem reżyserki Anny Kłanieckiej etiudy „Na początku było słowo”. Ogłosimy wyniki konkursu „Polscy poeci dla dorosłych i dla dzieci”, w którym mogą brać udział rodzinne zespoły – dorosły i dziecko. Wystarczy zarejestrować telefonem, jak wspólnie recytują wiersz i wysłać film na adres [email protected].

O poezji porozmawiamy z wybitnym poetą Tomaszem Jastrunem. Gość opowie o swoich najnowszych książkach: „Arytmia i kwarantanna” i „Przed zmierzchem”. Będzie również przewodniczył jury Turnieju Jednego Wiersza o Puchar Starosty i Nagrodę Prezydenta Sieradza. Regulaminy obu konkursów dostępne są na stronie www.pbp.sieradz.pl.

Nocne poezjowanie zakończymy niezwykłym spotkaniem z poezją Mariny Cwietajewej i Bolesława Leśmiana w wykonaniu zespołu Susz.

Organizatorami jedenastej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Noc Poezji i Muzyki” są Stowarzyszenie Kreatywny Sieradz, Grupa Poetycka DESANT, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu, Sieradzkie Centrum Kultury. Festiwal współfinansowany jest przez: Starostwo Powiatowe w Sieradzu, Urząd Miasta Sieradza w ramach realizacji zadania publicznego „Wzbogacanie życia sieradzan poprzez imprezy kulturalne”, organizatorów wydarzenia i przy wsparciu sponsorów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.