sobota, 2 października 2021

Sieradz Bierze oddech - zapowiedź

Od poniedziałku, 4 października, rozpoczynamy działania w ramach tegorocznego Pikniku Sieradz Bierze Oddech, organizowanego w ramach Edukacji ekologicznej sieradzan 2020, wraz z imprezą towarzyszącą - Festiwalem Recyklingu. Przez cały tydzień będzie można dostarczać odpady do Stacji Przeładunkowej Odpadów w Sieradzu, ul. Dzigorzewskiej 4. Otrzymane ekodukaty będzie można zrealizować w sobotę 9 października, podczas finału naszych działań, odbierając w zamian sadzonki roślin lub upominki ekologiczne.


Początek finału zaplanowano o godz. 9:00 na placu przed Teatrem Miejskim.

W ramach Festiwalu Recyklingu w tygodniu poprzedzającym finał Festiwalu  w dniach 4 – 8 października 2021 r., w godz. 8:00 – 18:00 na Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Sieradzu, przy ul. Dzigorzewskiej 4 zbierane będą następujące rodzaje odpadów: baterie, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (elektroodpady), puszki aluminiowe, odpady problemowe.

W dniu 9 października 2021 r. (sobota), podczas finału Festiwalu Recyklingu, w godz. 9:00 – 14:00 w Mobilnym Punkcie Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych i Problemowych, zlokalizowanym na placu Teatru Miejskiego w Sieradzu zbierane będą następujące rodzaje odpadów: baterie, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (elektroodpady), odpady problemowe. W zamian za przekazane odpady wydawane będą ekodukaty:

- 1 szt. za: - 3 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego małogabarytowego,

- 0,25 kg baterii,

- 0,5 kg puszek aluminiowych,

Za odpady problemowe (bez względu na dostarczoną jednorazowo ilość) otrzymają w miejscu odbioru odpadów- gadżet ekologiczny + 1 szt. talonu. Ekodukaty w dniu finału Festiwalu, tj. 9 października 2021r. (sobota) mieszkańcy miasta Sieradza będą mogli zamienić:

- na sadzonki drzew, krzewów, bylin (do ich wyczerpania),

- ekoupominki (powerbanki, pojemniki na baterie z testerem zużycia, zgniatarki do butelek, gry planszowe i karciane, parasole, torby, bidony, pojemniki na żywność, długopisy),

Wykaz przeliczników będzie podany przed dniem 9 października 2021 r.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.