czwartek, 4 listopada 2021

AKCJI "ZNICZ 2021" NA DROGACH POWIATU SIERADZKIEGO

Policyjna akcja „ Znicz 2021” już za nami. Trwała ona od 29 października do 2 listopada 2021. W tym czasie policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na drogach, szczególnie w pobliżu cmentarzy oraz na drogach dojazdowych .


Wzorem lat ubiegłych w tym okresie policjanci  drogówki wsparci funkcjonariuszami prewencji czuwali nad bezpieczeństwem ruchu drogowego w rejonach nekropolii.  

W ciągu pięciu dni działań na terenie powiatu sieradzkiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowaliśmy 10 kolizji, których najczęstszymi przyczynami były przekroczenie dozwolonej prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa, niezachowanie środków ostrożności czy też bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Policjanci wyeliminowali z ruchu 4 kierujących pod działaniem alkoholu, w tym trzech kierowców prowadzących pojazdy w stanie nietrzeźwości oraz jednego rowerzystę. Mundurowi ujawnili jedną osobę, która podróżując pojazdami mechanicznymi przekroczyła dozwoloną prędkość powyżej 50 km w terenie zabudowanym.

Podczas służby mundurowi skupili się na ochronie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.  Przypominamy, że w okresie jesiennym wcześniej zapada zmrok, pojawiają się mgły i opady deszczu. Wszystko to znacząco pogarsza widoczność.  Apelujemy też do pieszych, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku – z pobocza. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Noszenie odblasków po zmroku to nie tylko realizacja wymogów prawa, lecz czasami jedyna szansa, aby uniknąć potrącenia przez samochód. Dzięki elementom odblaskowym kierowca widzi pieszego dużo wcześniej i ma czas, aby odpowiednio zareagować. Może ominąć pieszego lub zahamować przed nim i dzięki temu uniknąć tragedii.

W trakcie działań policjanci kontrolowali także przestrzeganie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Sprawdzali, czy wszyscy stosowali się do zasad bezpieczeństwa, aby ograniczać rozprzestrzenianie się choroby COVID-19.

(Źródło KPP Sieradz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz