poniedziałek, 13 grudnia 2021

Bądź odpowiedzialny! Pamiętaj o przestrzeganiu wprowadzonych obostrzeń

Znaczący w ostatnim czasie wzrost zakażeń świadczy o tym, że niestety epidemia przybiera na sile. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, sieradzcy policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole respektowania wprowadzonych obostrzeń, w szczególności w placówkach handlowo-usługowych i innych obiektach użyteczności publicznej. Przypominamy mieszkańcom o obowiązku zasłaniania nosa i ust. Dla osób niestosujących się do nakazów, nie będzie taryfy ulgowej. Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie!

Czas przedświątecznych zakupów wiąże się z większą liczbą osób odwiedzających obiekty handlowe. Dlatego bądźmy odpowiedzialni i wybierając się do takich miejsc pamiętajmy o maseczce. Sieradzcy policjanci, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, prowadzić będą wzmożone działania mające na celu egzekwowanie wprowadzonych obostrzeń. Niestety nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy. W dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, w których funkcjonariusze muszą interweniować wobec tych, którzy lekceważą wprowadzone zakazy, narażających tym samym na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również swoich bliskich oraz wielu innych ludzi. W trosce o zdrowie nas wszystkich,  policjanci  stanowczo reagować będą na ujawnione naruszenia obowiązujących obostrzeń. Za nieprzestrzeganie wprowadzonych w tym zakresie przepisów grozi mandat karny bądź skierowany może być wniosek o ukaranie do sądu. Niezależnie od tego, w przypadku rażących naruszeń, policjanci mogą powiadomić Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Policjanci przypominają, że wciąż mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zachowanie dystansu społecznego na poziomie min. 1,5 m. Jeśli więc przebywamy w zatłoczonych miejscach takich jak deptaki czy bulwary, nadal musimy mieć na twarzy maseczkę.

Ponadto trzeba nosić maseczkę korzystając z:

-    publicznego transportu (w tym nie tylko w autobusach czy pociągach, ale też w taksówkach)

-    zamkniętych pomieszczeń (wind, klatek schodowych, podziemnych garaży)

-    budynków użyteczności publicznej (m.in. w urzędach, sądach, kościołach, szkołach, przychodniach, bankach, sklepach, restauracjach, na targowiskach czy w miejscu pracy)

-    miejsc, gdzie nie da się zachować dystansu społecznego (chyba że przebywamy w nich tylko z osobami mieszkającymi w tym samym domu)

Szczegóły dotyczące aktualnych obostrzeń znaleźć można na stronie internetowej Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej: https://www.gov.pl/

Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!!!! Pamiętajmy, że obowiązujące przepisy służą ochronie życia i zdrowia nas wszystkich.

 

1 komentarz:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.