wtorek, 7 grudnia 2021

Kolejny BANDYTA drogowy ujęty dzięki świadkom

Nie milkną echa tragicznego wypadku gdzie 27-letni BANDYTA zabiła 13-letnie dziecko na rowerze a tu kolejny BANDYTA prowiduje zdarzenie drogowe, tym razem nikomu nic się nie stało.


44- letni kierowca lancii mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup energetyczny. Szybka reakcja świadka pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego stwarzającego ogromne zagrożenia na drodze. Dziękujemy za czujność i wzorową postawę!

6 grudnia 2021 r. około godziny 15.00, 23-letni mężczyzna przebywający u swojej znajomej w gminie Błaszki, usłyszał huk. Wybiegł z domu i zobaczył, że kierowca osobówki uderzył w słup energetyczny. Za kierownicą siedział mężczyzna, który miał obrażenia głowy. Świadek pomógł mu opuścić samochód i udzielił pomocy. Od razu wyczuł od niego alkohol. Kierowca nalegał, aby nie dzwonił na policję, a on na pieszo pójdzie do domu. Jednak 23-latek mając świadomość, jakie zagrożenie na drodze stwarzają kierujący pod działaniem alkoholu, poinformował dyżurnego sieradzkiej policji. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny, którym okazał się 44-letni mieszkanie powiatu sieradzkiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Wezwana ekipa pogotowia ratunkowego udzieliła mężczyźnie pomocy. Nie odniósł on poważnych obrażeń.

Nieodpowiedzialny 44-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne w takich przypadkach zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Za spowodowanie kolizji kierowca ukarany został mandatem karnym.

Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni i udaremniają dalszą jazdę kierowcom pod działaniem alkoholu. Pamiętajmy, że alkohol to jedna z głównych przyczyn tragedii za drodze!

Ile razy musi dość do ludzkiej tragedii, gdzie giną niewinni ludzie, aby uzmysłowić osobą, które wsiadają za kierownice samochodu, że są pospolitymi BANDYTAMI i bardzo szybko mogą stać się MORDERCĄ na drodze, gdyż pieszy czy rowerzysta nie ma najmniejszej szansy z rozpędzonym autem.

2 komentarze: