wtorek, 18 stycznia 2022

Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Ułatwienia dla zwiedzających

Ułatwienia dla zwiedzających Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Sale wystawiennicze placówki to nie tylko kamienica w Rynku, ale również sąsiednia przy ul. Dominikańskiej. Znajdują się tutaj pomieszczenia w skrzydle konferencyjnym, do którego dojście było wcześniej możliwe przejściem tak zwanymi „kocimi łbami”, stylizowanymi na układ komunikacyjny miasta sprzed lat. Nowe wejście umożliwia przejście na muzealny dziedziniec bezpośrednio od strony ul. Zamkowej.

Do muzeum można teraz przejść lub przejechać omijając "kocie łby". Ułatwia to dostęp osobom ze szczególnymi potrzebami komunikacyjnymi. Nowe wejście uprości też obsługę grup zorganizowanych odwiedzających placówkę. Powstało również dodatkowe wejście od strony dziedzińca do kamienicy, do której dotąd można się było dostać głównie od strony ul. Dominikańskiej. Przed wewnętrznym wejściem do budynku są już schody, niebawem, gdy pozwolą na to warunki atmosferyczne, pojawi się również podjazd dla wózków.

To nie koniec planów remontowych w sieradzkim muzeum. Placówkę czeka dostosowanie budynku do obowiązujących wymogów przeciwpożarowych. Gotowe są już projekty, wkrótce wyłoniony zostanie wykonawca. W planach jest też uatrakcyjnienie przestrzeni przy budynku muzeum. Pojawi się tzw. mała architektura - ławki, stoliki. Muzeum to również Sieradzki Park Etnograficzny - skansen, gdzie na ten rok zaplanowano położenie nowego poszycia dachu na domu tkacza, jednej z atrakcji tego miejsca. Źródło Powiat Sieradzki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz