wtorek, 18 stycznia 2022

Czujny świadek pomógł wyeliminować nietrzeźwego kierowcę

Wzorowa obywatelska postawa zawsze zasługuje na uznanie. Dzięki reakcji świadka wyeliminowany został z ruchu 31–letni sieradzanin, który jechał fiatem mając w organizmie prawie 2,7 promila alkoholu. Dziękujemy za czujność, która być może zapobiegła tragedii!

15 stycznia 2022 roku po godzinie 19.00 w miejscowości Kuśnie świadek jadący za osobowym fiatem zauważył jego nietypowy tor jazdy. Kierujący poruszał się tzw. „wężykiem”, zjeżdżając z prawego na lewy pas. Co jakiś czas wjeżdżał na pobocze, następnie na przeciwległy pas ruchu, a za moment gwałtownie hamował. Świadek podejrzewając, że kierujący fiatem może być pod wpływem alkoholu, zaalarmował dyżurnego policji. Cały czas, zachowując bezpieczny dystans jechał za nim. Kierowca fiata zaparkował na ulicy Wyzwolenia w Sieradzu, a za chwilę na miejsce przyjechali policjanci. Funkcjonariusze ustalili tożsamość kierowcy fiata i sprawdzili jego stan trzeźwości. Alkomat wskazał, że 31-letni mieszkaniec Sieradza ma w organizmie prawie 2,7 promila alkoholu. W czasie rozmowy z mundurowymi kierowca fiata zachowywał się arogancko, ignorował wydawane przez funkcjonariuszy polecenia. Twierdził, że nie kierował on żadnym samochodem. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej

Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na takie zagrożenia i udaremniają dalszą jazdę kierowcom pod działaniem alkoholu. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą nietrzeźwi za kierownicą, potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na taką jazdę. Pamiętajmy, że nawet anonimowo, można powiadomić Policję o każdej niepokojącej sytuacji na drodze. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz