sobota, 29 stycznia 2022

Nowa wystawa w PBP w Sieradzu

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza do oglądania wystawy "Pamiątki sportowo-turystyczne z kolekcji Pawła Zielewskiego i Zdzisława Berlińskiego", prezentowanej w oknach Wypożyczalni dla Dorosłych PBP Sieradz, ul. Żwirki i Wigury 4.

Paweł Zielewski - mieszkaniec Sieradza z wyboru, inżynier włókiennik, zawodowo zrealizował się w branży dziewiarsko pończoszniczej pracując w ZPDz.”Wola’ i „Ferax” Sp.z o.o.
Od zawsze turysta, krajoznawca fotografujący i kolekcjonujący przy okazji. Bywał w różnych miejscach bliższych i dalszych. Przed laty związany z PTTK, członek nieformalnej grupy „Sieradzkich Górali” i Oldboyów SKT „Płazik”. Autor tekstów do kwartalnika „Na Sieradzkich Szlakach”. Z racji swojego wieku świadomy, że każda forma aktywności to jeszcze jeden dzień życia więcej. Bliski kontakt z naturą w trakcie odbywanych wycieczek pieszych, rowerowych, kajakowych, narciarskich to dbałość o zdrowie psychiczne.

 Zdzisław Berliński - sieradzanin, inżynier geodeta, biegły sądowy w zakresie geodezji, człowiek o sportowym charakterze – zawsze z przodu. Turysta, krajoznawca, przed laty działacz turystyczny PTTK i Polskiego Związku Głuchych. Wieloletni Prezes koła PTTK przy sieradzkim oddziale PZG, organizator i animator imprez turystycznych. Uczestnik, współorganizator pierwszych wypraw wysokogórskich PTTK w Sieradzu w Piryn i Riłę oraz w Alpy. Zdobywca Mont Blanc, partner z liny Pawła Zielewskiego.

Prezentowany zbiór odznak i znaczków turystycznych, plakietek i proporczyków to dzisiaj wspomnienie przebytych kilometrów, przyjaźni, spotkań i wzruszeń oraz osobistej satysfakcji z osiągniętych celów.

 Wystawa będzie prezentowana od 28 stycznia do 28 lutego 2022.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz