czwartek, 20 stycznia 2022

Zniszczyli serce na nakrętki

Przy ulicy Mickiewicza w Sieradzu nieznani sprawcy zniszczyli pojemnik na nakrętki. Charakterystyczne, czerwone serce zostało przewalone na ziemię. Sprawcy wygięli metalowe podstawy zbiornika.

- To nie jest zwykły pojemnik do recyklingu. Te nakrętki służą chorym dzieciom, których rodzice odbierają od nas uzbierane przez sieradzan nakrętki i przekazują na leczenie swoich najbliższych. Bezmyślne zachowania wandali pozbawiają takie rodziny dodatkowych środków na leki czy rehabilitację. Wszelkie akty wandalizmu są godne potępienia, ale te, które są wymierzone w najsłabszych bolą najbardziej - podkreśla Prezydent Paweł Osiewała, który już zlecił służbom miejskim naprawę zniszczonej konstrukcji.

W Sieradzu stoją cztery  pojemniki, do których można wrzucać nakrętki: na ulicy Jana Pawła II, przed Urzędem Miasta, na ul. Armii Krajowej i na Mickiewicza. Jak dotąd odebrały je fundacje i stowarzyszenia opiekujące się zwierzętami a także bliscy chorych dzieci, którzy następnie oddają je do punktów skupu. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazują na rehabilitację czy zakup niezbędnych środków medycznych.

1 komentarz:

  1. Na tej zapomnianej przez Boga ulicy powinna być wprowadzona godzina policyjna i policja powinna tam nie tylko patrolować ale stać po 5 na każdym rogu bloku. Banda upitych lub ućpanych gówniarzy gdzie tak zwana matka i tak zwany ojciec to jakieś patole nawet nie wiedzą pewnie czy w obecnej chwili jest dzień czy noc bo odlecieli. Spłodzili wcześniej takie cuś bezmózgowie potocznie zwane dzieckiem i bezmózg taki pokazuje jakim to jest wielkim bezmózgiem.

    OdpowiedzUsuń