czwartek, 17 lutego 2022

Błaszki: Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego AKTUALIZACJA nowe zdjęcia

Dziś w godzinach porannych, nad gminą Błaszki przeszła  trąba powietrzna, która spowodowała liczne szkody w gospodarstwach domowych.  W wyniku bardzo silnego wiatru najbardziej ucierpiały miejscowości: Smaszków, Wójcice, Kokoszki, Lubanów, Kamienna, Brzozowiec, Aleksandria, Sarny.

(Źródło Urząd Miejski w Błaszkach)


W związku z zaistniałą sytuacją, w Urzędzie Miejskim w Błaszkach odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego  pod przewodnictwem burmistrza Błaszek Piotra Świderskiego poszerzonego o Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego z udziałem między innymi: Starosty Sieradzkiego Mariusza Bądziora, Grupy Operacyjnej Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, oraz Przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu, Komendanta Komisariatu Policji w Błaszkach.

Tematem spotkania była ocena  zaistniałej sytuacji i opracowanie procedur pomocy poszkodowanym.

Nawałnica  spowodowała straty w  postaci pozrywanych linii energetycznych średniego napięcia, powaliła drzewa,  pozrywała dachy z budynków gospodarczych oraz mieszkalnych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że wichura wyrządziła szkody w 46 gospodarstwach, w tym uszkodzone zostało 26 budynków mieszkalnych.

Na chwilę obecną żadna z poszkodowanych rodzin  nie wymaga zapewnienia zastępczego  lokalu mieszkalnego.

Strażacy od wczesnych godzin porannych pracują przy usuwaniu skutków wichury, zabezpieczając budynki, oraz usuwając powalone drzewa.

Osoby które poniosły straty w wyniku nawałnicy, proszone są o zgłaszanie uszkodzeń do Urzędu Miejskiego w Błaszkach: pod nr tel:  43 829 09 48;  43 829 09 38. Telefony te w dniu dzisiejszym będą czynne do godziny 18:00.

Szanowni Państwo z otrzymywanych komunikatów meteorologicznych porywisty wiatr ma utrzymywać się do soboty 19 lutego 2022 r. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zabezpieczenie w miarę możliwości swojego dobytku. Zdjęcia do materiału Piotr Świderski, UMiG Błaszki, OSP Błaszki i Kalinowa.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz