czwartek, 3 lutego 2022

Ferie w Sieradzkim Centrum Kultury 2022

Sieradzkie Centrum Kultury w Sieradzu na zbliżające się ferie przygotowało wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży z naszego miasta, poniżej program ferii z SCK i CIK.

WARSZTATY PLASTYCZNE – PROJEKTOWANIE STROJÓW KARNAWAŁOWYCH

15 luty 2022 (wtorek)

W godz. 10:00-12:00 (7-14 lat)

Karnawał w 2022 roku trwa od 6 styczna do 2 marca, jest to okres zabawy, ale i wariacji artystycznych, poszukiwań wyrażenia własnej wizji takiego stroju na papierze, poprzez ubieranie sylwetki zarówno ogólnie dostępnymi materiałami jaki i ekologicznymi skrawkami różnych tworzyw, z których młody artysta tworzy coś niepowtarzalnego. ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY I RADOŚCI TWORZENIA!

Warsztaty poprowadzi Arlena Przelazła-Matusiak – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Katedrze Tkaniny i Ubioru oraz Grafiki Artystycznej. Wieloletnia praca z dziećmi i młodzieżą, jak sama mówi, daje jej dużo satysfakcji. Jest ich nauczycielem, doradcą, inspiruje ich do poszukiwań nowych dróg w wyrażaniu i ukazywaniu otaczającego świata.

WARSZTATY PLASTYCZNE – POLIMEROWE BRELOCZKI

16 luty 2022 (środa)

I grupa: w godz. 10.00-11.00 (5-7 lat)

II grupa: w godz. 11.30-12.30 (8-12 lat)

Breloczki do gadżet, który przyda się dosłownie każdemu – jest nie tylko praktyczny, ale i bardzo ładny. Na warsztatach dzieci otrzymują karteczki, na których wykonują pracę plastyczną: odrysowują i kolorują wybrany wzór.  Następnie wypiekany breloczek zmniejsza się do malutkich rozmiarów. W czasie wypiekania eksperymentujemy!;)

Breloczek będzie świetnym identyfikatorem np. kluczyka do szafki, niepowtarzalną ozdobą plecaka lub domowego kompletu kluczy. Może też stać się miłym prezentem dla bliskiej osoby. Szczególnie polecamy na Dzień Ojca, Dzień Matki, dla babci i dziadka, na Walentynki.

Wykonane breloczki dzieci zabierają do domu.

Warsztaty poprowadzi Centrum Edukacyjne ATOM ze Zduńskiej Woli -  to miejsce, gdzie młodzi naukowcy mogą uczyć się przez zabawę pod czujnym okiem doświadczonych nauczycieli.

DWUDNIOWE WARSZTATY PIOSENKI AKTORSKIEJ Z AGNIESZKĄ PAWLAK

17-18 luty (czwartek-piątek)

W godz. 10:00-14:00 (od 14 roku życia)

Jeśli masz 14 lub więcej lat, uwielbiasz śpiewać, interesujesz się teatrem i piosenką aktorską, występujesz lub marzysz o tym, żeby stanąć na scenie lub chcesz twórczo spędzić czas – to te warsztaty są dla Ciebie. Gry wokalne, nauka śpiewu, interpretacja tekstu, przygotowanie pokazu - to wszystko czeka na Ciebie w ferie 17 i 18 lutego na scenie Sieradzkiego Centrum Kultury. Zabierz ze sobą wygodny strój, buty na zmianę oraz butelkę wody. 

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Pawlak - aktorka, wokalistka, menedżerka i animatorka kultury, wykładowczyni piosenki aktorskiej w Studiu aktorskim STA w Poznaniu. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali piosenki polskiej i obcojęzycznej, zdobywczyni Grand Prix przyznanego przez Ewę Urygę, nagrodzona również przez Halinę Frąckowiak i Rafała Olbrychskiego. Występuje gościnnie z poznańskim trio AMS CLIQUE oraz tworzy duet PAWLAK PAWLAK z poznańskim multiinstrumentalistą, kompozytorem i aranżerem Stanisławem Pawlakiem. W 2019 roku duet stworzył spektakl muzyczny „Pearl Chaber” na bazie sieradzkich pieśni ludowych – dostępny na: https://www.youtube.com/watch?v=yO50Xxnm3bg&t=866s.

WARSZTATY TEATRALNE

20 luty 2022 (niedziela)

I grupa: w godz. 13:00-14:00 (do 7 lat)

II grupa: w godz. 14:30-15:30 (od 7 lat)

Zajęcia teatralne stanowią szczególną formę aktywności i ekspresji twórczej dla Dzieci młodszych. Aktywność dziecka należy do jego sfery rozwoju i trzeba ją właściwie stymulować i pobudzać przez odpowiednie zabawy, a taką jest niewątpliwie zabawa w teatr. Warsztaty pozwolą uczestnikom przełamać barierę kontaktu, poznać przestrzeń teatralną, nauczą władać emocjami, zarówno własnymi, jak i tymi kreowanymi na scenie. Ponadto dzieci nauczą się ożywiać dowolną materię (animacja przedmiotu - lalki), a także przekazywać jej swoje emocje.

TWORZYMY WITRAŻE

22 luty 2022 (wtorek)

W godz. 10:00-12:00 (7-14 lat)

Witraż to obraz wykonany z kawałków kolorowego szła, to barwna gra kolorowych szkiełek osadzonych w metalowe sztabki. Wykonamy je trochę inaczej, w sposób innowacyjny, prostszy i zrozumiały dla młodego twórcy. Podstawą będzie płytka ceramiczna, a narzędziem budującym kolor farby witrażowe. Zapraszamy do wspólnej zabawy i radości tworzenia!

Warsztaty poprowadzi Arlena Przelazła-Matusiak – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Katedrze Tkaniny i Ubioru oraz Grafiki Artystycznej. Wieloletnia praca z dziećmi i młodzieżą, jak sama mówi, daje jej dużo satysfakcji. Jest ich nauczycielem, doradcą, inspiruje ich do poszukiwań nowych dróg w wyrażaniu i ukazywaniu otaczającego świata.

 

WARSZTATY EKSPERYMENTALNE – CZARUJEMY SUCHYM LODEM

23 luty 2022 (środa)

I grupa: w godz. 10:00-11:00 (5-7 lat)

II grupa: w godz. 11:30-12:30 (8-12 lat)

Podczas warsztatów będzie można poznać właściwości suchego lodu. Dowiecie się również dlaczego nazywamy go “suchym”, czy może się on topić jak prawdziwy lód? Oraz jakie niezwykłe eksperymenty można przeprowadzić z jego udziałem? Te warsztaty spodobają się każdemu!

Na początek kilka ciekawostek:

Czym jest suchy lód? Suchy lód to nic innego jak zestalony dwutlenek węgla, który otrzymujemy przez rozprężanie ciekłego dwutlenku węgla.

Do czego służy w takim razie? Najczęściej stosowany jest w chłodnictwie. Można go stosować samodzielnie lub jako składnik mieszanin oziębiających.

Co warto zapamiętać ? Na pewno, że warunkach normalnych suchy lód nie topi się, lecz sublimuje.

A jaka jest jego temperatura? Temperatura jego sublimacji wynosi −78,5 °C !

Warsztaty poprowadzi dla nas Centrum Edukacyjne ATOM  - to miejsce, gdzie młodzi naukowcy mogą uczyć się przez zabawę pod czujnym okiem doświadczonych nauczycieli.

Miejsce warsztatów: Teatr Miejski, ul. Dominikańska 19

Udział w zajęciach jest bezpłatny, warunkiem udziału jest wypełnienie Deklaracji Uczestnictwa.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc i duże zainteresowanie, każde dziecko można zapisać maksymalnie na dwa warsztaty. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Deklarację można wypełnić osobiście w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu przy Rynku 18, w godz. 8.00-15.00 lub pobrać pod powyższym linkiem i wysłać skan na adres [email protected] Informacje o warsztatach można uzyskać pod nr tel. 43 677 72 14.

Wypełniona i dostarczona do nas deklaracja oraz informacja o przyjęciu deklaracji przez SCK jest jedynym gwarantem zapisania dziecka na nasze zajęcia.

Udział w warsztatach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na upublicznienie wizerunku uczestnika (foto- lub wideorelacja z wydarzenia na portalu Facebook).

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych. Zakrywanie ust maseczką – OBOWIĄZKOWE. Wszystkich uczestników prosimy o przestrzeganie zasad oraz zachowanie bezpiecznej odległości 1,5 m przed, po, jak i w trackie trwania samego wydarzenia.

Oprócz bezpłatnych warsztatów, zapraszamy również na: 

SPEKTAKL DLA DZIECI "CYRK DOKTORA DOLITTLE" 

20 lutego 2022 (niedziela), godzina 16:00.

Miejsce: Sieradzkie Centrum Kultury (Teatr Miejski)
Bilety w cenie: 15 zł (ulgowy), 20 zł (normalny) do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl).

na podstawie powieści Hugha Johna Loftinga

Reżyseria i scenografia - Libor Štoumpf

Przekład – Paweł Pawlik
Asystent Reżysera – Sylwester Kuper

OBSADA: Lidia Lisowicz, Dorota Fluder, Dorota Bąblińska-Korczycka, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski, Sylwester Kuper, Radosław Biniek, Tadeusz Ksiądzyna

W Zdrojowym Teatrze Animacji rozpoczęły się prezentacje najnowszych spektakli dla najmłodszej widowni. Tym razem, znana wszystkim historia o umiejącym rozmawiać ze zwierzętami doktorze Janie Dolittle, opowiedziana będzie przy pomocy „czarnego teatru’’. Dzięki specjalnemu, ultrafioletowemu światłu, niewidoczni dla publiczności aktorzy będą ożywiać lalki i przedmioty, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Libor Štoumpf – twórca teatru „Ahoj” w czeskim Chrudimiu. Aktor, reżyser i autor sztuk teatralnych dla dzieci. Przez wiele lat pracował w Shwarz Theater Zurich. Znawca
i popularyzator czeskich tradycji lalkarskich, założyciel jedynego w Czechach „teatrzyku na kółkach,” w którym realizuje przedstawienia pacynkowe. Twórca prywatnego muzeum czarnego teatru w Chrudimiu.

Bajka dla dzieci w wieku od 3 do 100 lat.

FERIE ZIMOWE Z KINEM TEATR - SEANSE DOPOŁUDNIOWE: 24 lutego 2022:

10:00 – O CZYM MARZĄ ZWIERZĘTA
12:00 – SKARB MIKOŁAJKA
14:00 – MISIEK, EKIPA NA WAKACJACH
16:00 – SING 2

Wydarzenie na facebook’u: https://fb.me/e/1nU6P0xsE
Bilety dostępne na www.scksieradz.pl oraz w kasie SCK
KASA czynna od środy do piątku w godzinach 14:00-19:00, oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem odbywającym się w SCK tel. (43) 677-72-15.

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych. Zakrywanie ust maseczką – OBOWIĄZKOWE. Wszystkich uczestników prosimy o przestrzeganie zasad oraz zachowanie bezpiecznej odległości 1,5 m przed, po, jak i w trackie trwania samego wydarzenia.

O CZYM MARZĄ ZWIERZĘTA – animowany/familijny/przygodowy – USA - 1 godz. 26 min.
Bilety w cenie: 12 zł (dostępne na www.scksieradz.pl oraz w kasie SCK)

Maggie jest pomysłowym wombatem, a Bradley to miłość jej życia i najlepszy przyjaciel, który zaginął jakiś czas temu w tajemniczych okolicznościach. Zaniepokojona, ale i pełna nadziei Maggie nie ustaje w poszukiwaniach ukochanego. Pewnego dnia natyka się na nietypową sytuację i przypadkiem ratuje z opresji innego futrzaka – niepozornego Ptysia.
Tak zaczyna się ich przyjaźń oraz nieoczekiwana kariera Maggie jako superbohaterki, która - nie do końca wierząc w swoje możliwości – początkowo niezbyt chętnie zamienia piżamę na kostium, zakłada maskę i rusza w miasto. Na swojej drodze spotka Supernielota, który również patroluje ulice wypatrując złoczyńców oraz podejrzanie przemiłą koalę dbającą o kariery superbohaterów. Dzięki nowej roli, Maggie wpada także na trop prowadzący do rozwiązania zagadki zaginięcia jej ukochanego oraz ratuje z opresji wiele zwierzaków będących w potrzebie. Najwyższy czas, aby przekonać się, że prawdziwi bohaterowie to nie ich kostiumy ani maski, tylko odwaga, wiara w siebie i dobre serce – a tego wszystkiego Maggie ma pod dostatkiem!

SKARB MIKOŁAJKA – familijny/komedia – Polska - 1 godz. 43 min.
Bilety w cenie: 15 zł (dostępne na www.scksieradz.pl oraz w kasie SCK)

W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa – bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzyma nieuchronną przeprowadzkę.

MISIEK, EKIPA NA WAKACJACH – animowany/komedia/przygodowy – USA - 1 godz. 29 min.
Bilety w cenie: 12 zł (dostępne na www.scksieradz.pl oraz w kasie SCK)

Zmęczony obowiązkami króla polarnego, Misiek postanawia zrobić sobie wolne i poświęcić więcej czasu rodzinie. Niestety ktoś wykorzystuje urlop władcy i kradnie mu koronę – symbol jego władzy. A bez niej Misiek nie może sprawować rządów i naraża poddanych na wielkie niebezpieczeństwo. Kiedy katastrofa wisi na włosku, pojawia się wskazówka mówiąca, że korona mogła zostać wywieziona do Chin. Aby ją odzyskać, Misiek, jego rodzina i przyjaciele – pod pozorem wspólnych wakacji – udają się do Azji. Na miejscu odkrywają, że zaginiony przedmiot został ukryty w największym parku rozrywki na świecie. Chcąc go odnaleźć, bohaterowie będą musieli skorzystać ze wszystkich niesamowitych atrakcji wesołego miasteczka. Pomogą im w tym nowi kumple – niezwykle dzielne, chińskie tygrysy.

SING 2 – animowany/familijny– USA - 1 godz. 40 min.
Bilety w cenie: 15 zł (dostępne na www.scksieradz.pl oraz w kasie SCK)

Miś koala - Buster Moon i gwiazdorska obsada jego teatru pragną wystąpić na olśniewającej, wspaniałej i ekstrawaganckiej scenie. Jest tylko jeden haczyk: najpierw muszą przekonać najbardziej samotną gwiazdę rocka na świecie (głosu użycza legenda muzyki-Bono, debiut w animacji), aby do nich dołączyła. Buster (zdobywca Oscara® Matthew McConaughey) i jego ekipa zmienili teatr New Moon we wspaniałe miejsce, ale Buster chciałby, aby nowy spektakl zadebiutował na scenie tearu Crystal w olśniewającym mieście Redshore.
Ale bez koneksji, Buster i jego ekipa-w tym świnka Rosita (głos zdobywczyni Oscara ® Reese Witherspoon), jeżozwierzyca Ash (Scarlett Johansson), goryl Johnny (Taron Egerton) i nieśmiała słonica Meena (Tori Kelly) i oczywiście niezwyły Gunter (Nick Kroll) muszą zwrócić uwagę światowej sławy agencji-Crystal Entertainment, prowadzonej przez bezwzględnego wilka – Jimmy’ego Crystala (Bobby Cannavale). W desperackiej próbie zwrócenia uwagi Pana Crystala, Gunter wpada na pomysł i obiecuje, że w ich nowym spektaklu wystąpi legenda rocka-lew, Clay (Bono). Oczywiście pomysł podoba się Busterowi.
Problem w tym, że Clay po stracie żony od ponad dekady zamknął się z dala od świata i nikt go nie widział. Buster wyrusza na poszukiwanie lwa i przekonania go do powrotu na scenę. Marzenie Bustera o wielkim sukcesie staje się jednocześnie emocjonalnym przypomnieniem mocy muzyki, która leczy nawet najbardziej złamane serce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz