wtorek, 8 lutego 2022

Wystawa prac Karoliny Gwis i Wiktorii Kaczmarek w Bibliotece Pedagogicznej

We wtorek w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu odbyło się otwarcie wystawy dwóch młodych artystek Karoliny Gwis i Wiktorii Kaczmarek, podopiecznych Aleksego Nowaka.

Karolina Gwis: Uczennica 2.klasy Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu. Rysunkiem interesuje się, odkąd pamięta, a malować farbami akrylowymi zaczęła 2 lata temu. Najczęściej korzysta z markerów, ołówka i właśnie farb akrylowych. Inspirują ją ludzie, sny, książki i filmy. Jej prace najczęściej przedstawiają różne postacie.

Wiktoria Kaczmarek: Jest uczennicą 3.klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, a od pewnego czasu także podopieczną Pana Aleksego Nowaka. Jak mówi o sobie – zawsze ciągnęło ja w stronę sztuki. Poszukuje nieoczywistych powiązań w otaczającym nas świecie. Próbując różnych technik szuka siebie. Większość jej prac do tej pory lądowała w szufladzie, dlatego ma nadzieję, że ta wystawa pomoże wykonać krok na przód i otworzy się na więcej… 

Podczas wystawy rozmawiałem z młodymi artystkami, czym dla nich jest malarstwo, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Podczas otwarcia nie mogło zabraknąć również nauczyciela i osoby która kierunkowała te dwie młode artystki, czyli Aleksego Nowaka. Po wystawie rozmawiam z Aleksym Nowakiem, co sądzi o pracach i twórczości Karoliny i Wiktorii, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Na otwarciu wystawy przybyli rodzice obu artystek, znajomi, koledzy i koleżanki. Wystawę można oglądać w Siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu, ulica Jagiellońska 2 do końca lutego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz