środa, 9 lutego 2022

Protest rolników z Agrounii w powiecie sieradzkim AKTUALIZACJA

Do Wróblewa zaczynają zjeżdżać ciągnikami rolnicy z Agrounii z powiatu sieradzkiego. Niebawem ma się tam rozpocząć protest rolników spowodowany brakiem efektów działań Rządu w stosunku do polskiej wsi. Możliwe są utrudnienia na drodze w kierunku Błaszek i Sieradza. Więcej informacji niebawem.

Od konferencji prasowej lidera Agrounii rozpoczął się protest we Wróblewie w powiecie Sieradzki. Na protest do Wróblewa przyjechało kilkudziesięciu rolników z powiatu Sieradzkiego.
Michał Kołodziejczyk odpowiedział dziennikarzom, dlaczego rolnicy wyszli na drogi i dlaczego rozpoczął się ten protest. 

Lider Agrounii przeprosił również tych wszystkich, którzy dziś będą mieli problemy w poruszaniu się drogami na terenie kraju. 

Rolnicy z Wróblewa przejada Droga Krajową nr 12 w kierunku Sieradza, później rolnicy przejada do Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianic i dalej do Łodzi gdzie złoża petycje na ręce wojewody Łódzkiego. 

Lider Agrounii zapowiada, że jeżeli rząd nie będzie chał rozmawiać z rolnikami kolejny etap strajku to najazd na Warszawę, i to już może być 23 lutego. Kliknij, aby wysłuchać MP3 z konferencji prasowej.

5 komentarzy:

 1. Tak patrzę na te traktory i pytam, gdzie tam bieda?? Rozgonić tą bandę nierobów albo wszystkich na 48 zamknąć a maszyny na parking policyjny i oddać za rok czy dwa po zakończeniu czynności. W końcu policja ma bronić narodu właśnie przed takimi ludźmi którzy stwarzają realne zagrożenie w ruchu drogowym blokując go.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo drogie są nawozy, te ciągniki są pobrane na kredyt, łatwo jest gadać jak się siedzi za biureczkiem po znajomości i się tuli z 5 tysi na łapkę. Drożyznę odczuwa szary Kowalski idąc do sklepu, dobrze że protestują !

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko jest robione pod publikę.Pan K chce się dostać do Sejmu i dlatego tyle szumu. Może mu się uda ale na Mój głos na pewno nie zasłuży. Ja już mam swoje zdanie o tym Panu. Kto by rządził i tak w kwestii rolnictwa się nic nie zmieni i trzeba to zrozumieć... Żadna jazda ciągnikiem tego nie zmieni tylko rozlosci kierowców.

  OdpowiedzUsuń
 4. Protest byl zgloszony i odbyl sie zgodnie z prawem. Policja zabezpieczyla droge przejazdu a uczestnicy przeproeadzili go po malej uciazliwosci. Rolnicy walcza o to by zywnosc nie zdrozala w tym roku kilkukrotnie, poniewaz przy kosztach ktore wzrosly o 250% bedzie to nieuknione bez pomocy rzadu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zacznijcie coś uprawiać to zobaczycie czy mają rację czy nie mają

  OdpowiedzUsuń