środa, 9 lutego 2022

Wirtualny twórca z podstawówki

Piotr Pluta z klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 9 w Sieradzu wygrał konkurs "Moja wirtualna przestrzeń" ogłoszony wspólnie przez Urząd Miasta Sieradza, Sieradzkie Centrum Kultury i oddział Polpharmy w Sieradzu - firmę Medana. Piotrek stworzył wirtualną wizję Sieradza w popularnej grze Minecraft. Zdobył nie tylko nagrody dla siebie, ale też dla klasy i całej swojej szkoły.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)


Konkurs polegał na stworzeniu krótkiego filmu (do dwóch minut) będącego interpretacją hasła "Moja wirtualna przestrzeń". W konkursie mogli wziąć udział uczniowie sieradzkich szkół w wieku od 10 do 15 lat. Do oceny jury wpłynęła jedna praca - jury po obejrzeniu filmu postanowiło przyznać wszystkie nagrody Jej autorowi - Piotrowi Plucie. Także te, które miał otrzymać uczeń, który zająłby II miejsce. - Uznaliśmy, że Piotrek spełnił wszystkie warunki konkursu, dopełnił staranności, znalazł czas w tym trudnym - zwłaszcza dla uczniów - okresie nauki zdalnej i zrealizował film, który nas zachwycił - mówiła podczas konferencji prasowej Anna Durdyn Dyrektor Oddziału Medana w Sieradzu. Dlatego nie było powodu, żeby konkurs odwołać. Piotr bierze wszystko - dodała dyrektor Medany.

Piotr Pluta otrzymał gogle VR i upominki promocyjne, jego klasa otrzyma także gogle VR. Szkoła, do której uczęszcza Piotr - dzięki jego pracy - ma ufundowane warsztaty z wirtualnej rzeczywistości oraz bezprzewodowe gogle VR Oculus. Sponsorem wszystkich nagród w projekcie jest firma Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. - Bardzo dziękuję. Zrealizowanie tego filmu zabrało mi 3 tygodnie. Poświęciłem na to przerwę świąteczną. Najtrudniej było mi zbudować Bazylikę w Sieradzu - opowiada Piotr Pluta, który w grę Minecraft gra od 5 lat. Jak mówi - to jego pasja - poświęcił jej także swój kanał na you tube.

- Piotrek miał chwilę zwątpienia, bo naprawdę kosztowało go to dużo pracy. Zastanawiał się, czy kończyć film. Starałyśmy się go bardzo wspierać, zarówno ja, jak i siostra Piotrka - wspomina mama ucznia, pani Beata Szymczak.

W SP nr 9 odbędą się warsztaty dla ponad 100 uczniów, które poprowadzi firma GMS Innowacje. - Pokażemy możliwości wirtualnego świata, powiemy jak go tworzyć ale też jak uniknąć niebezpieczeństw, które niesie ze sobą - mówił Marcin Sołodki Dyrektor Programowy GMS Innowacje. Jak dodał, każdy z uczniów będzie miał możliwość złożenia własnych okularów VR i sprawdzenia możliwościowi wirtualnego świata.

Gratulacje laureatowi złożył także Paweł Osiewała Prezydent Miasta Sieradza. - Obejrzałem ten film z dużym zainteresowaniem. Widać w nim włożoną pracę i pomysł. Jestem pod wielkim wrażeniem, gratuluję tym  bardziej, że Piotr wygrał nagrody nie tylko dla siebie, ale dzięki jego zaangażowaniu, temu że poświęcił swój wolny czas - skorzysta jego klasa i cała szkoła. To naprawdę budujące - mówił Prezydent Miasta Sieradza.

Inspiracją do stworzenia konkursu o rzeczywistości wirtualnej było powstanie Muzeum Wirtualnego Antoine'a Cierplikowskiego w Sieradzu. Urząd Miasta Sieradza zapowiada , ze Piotr wraz z rodziną będzie miał możliwość indywidualnego obejrzenia tego projektu, a sam film Piotra zostanie wykorzystany do promocji miasta.

Zachęcamy do obejrzenia całej prezentacji Piotrka, można ją obejrzeć tutaj:  https://www.youtube.com/watch?v=_8PXzaFPT1Y

Poniżej kilka screenów z prezentacji


1 komentarz:

  1. Brawo dla chłopaka. Kończ szkołę średnią i uciekaj z Sieradza bo tutaj firemki cwaniaczków wyduszą z ciebie wiedzę za psie pieniądze. Wiem co mówię bo sam jestem informatykiem i nie chcę mieć z Sieradzkimi firemkami nic wspólnego na chyba że prywatnie ktoś po poradę przyjdzie to wtedy płaci jak za diamenty. Pamiętaj TWOJA WIEDZA KOSZTUJE.

    OdpowiedzUsuń