czwartek, 17 lutego 2022

Za przekroczenie prędkości odpowie przed sądem

Wysokie mandaty, które wprowadził nowy taryfikator nie odstraszają wszystkich kierowców łamiących przepisy. Część nieodpowiedzialnych kierujących nadal nie zdejmuje nogi z gazu i jedzie z nadmierną prędkością. Dwóch z nich w ostatnich dniach „wpadło w ręce” policjantów sieradzkiej drogówki. Stracili prawo jazdy i poniosą dotkliwe kary finansowe.

15 lutego 2022 roku przed godziną 12.00 w miejscowości Rossoszyca policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 46-letniego mieszkańca Łasku kierującego BMW. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h. Ponieważ kierujący nie przyjął mandatu karnego, za popełnione wykroczenie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Drugiego z kierowców, który jechał z niedozwoloną prędkością ujawnili policjanci 16 lutego 2022 roku około godziny 13.30 w miejscowości Gzików w gminie Błaszki. 39-letni sieradzanin w obszarze zabudowanym jechał skodą z prędkością 110 km/h. Nałożony na niego został mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych. Obydwu kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy kierującym o obowiązujących zmianach i apelujemy o ostrożność na drodze. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze. Kierowco bądź odpowiedzialny!

 

1 komentarz: