wtorek, 8 marca 2022

Kobieta – siostra - urszulanka 100-lecia sióstr Urszulanek w Sieradzu

We wtorek 8 marca otwarciem wystawy pod Urzędem Miasta dotyczącej 100-lecia obecności Sióstr Urszulanek w podominikańskim klasztorze sieradzkim rozpoczęto obchody pobytu Sióstr Urszulanek w Sieradzu.

Po oficjalnym otwarciu wystawy wszyscy uczestnicy przeszli do powiatowej Biblioteki Publicznej gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. 
Wszyscy przybyli w holu biblioteki mogli obejrzeć wystawę fotografii Jacka i Bartka Kucharskich poświęconą siostrom zakonnym i klasztorowi.
Po obejrzeniu wystawy odbyła się prelekcja poświęcona powołaniu do życia zgromadzenia Sióstr Urszulanek w Sieradzu. Dalsza część prelekcji to opowieść o Domu Pomocy Społecznej, który znajduje się na terenie klasztoru, w którym znajdują się osoby niepełnosprawne. 
Wszyscy, którzy przybyli do PBP, mogli dowiedzieć się również o tym, jak żyje i funkcjonuje Świetlica Światełko Dzikuska. 
O tym, jak powstało zgromadzeni sióstr w Sieradzu, opowiadała nam siostra Anna Papież przełożona sieradzkiego klasztoru, kliknij, aby wysłuchać MP3.
O tym, jak powstawała wystawa, którą można obejrzeć na tablicach pod Urzędem Miasta, opowiadała nam jej pomysłodawczyni siostra Teresa Brzozowska, kliknij, aby wysłuchać MP3. 


1 komentarz:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.