wtorek, 8 marca 2022

Seryjny złodziej w rękach policjantów

Policjanci zatrzymali 41-letniego sprawcę szeregu kradzieży na terenie powiatu sieradzkiego. Jego łupem padały najczęściej elektronarzędzia, katalizatory oraz przedmioty wyposażenia ogrodów. Funkcjonariusze odzyskali dużą część skradzionego mienia. Podejrzany usłyszał łącznie 13 zarzutów. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za działanie w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat więzienia.


Od pewnego czasu sieradzka policja otrzymywała zgłoszenia o kradzieżach, głownie z budynków gospodarczych na terenie prywatnych posesji. Łupem sprawcy padały najczęściej elektronarzędzia,  różnego rodzaju sprzęt oraz elementy wyposażenia ogrodów, a także worki z opałem. Odnotowane zostały również kradzieże katalizatorów, które złodziej wycinał z samochodów znajdujących się na parkingach przyblokowych oraz posesjach. 

Nad rozwiązaniem spraw pracowali kryminalni z sieradzkiej komendy. Analizowali wszystkie ślady i dowody zebrane na miejscach zdarzeń. Dzięki uzyskanym informacjom i dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego policjanci wpadli na trop 41-letniego mieszkańca Sieradza, którego podejrzewali o związek z tymi przestępstwami. 

2 marca 2022 roku około godziny 23.00 w miejscowości Grabowiec kryminalni zauważyli stojące na poboczu drogi podejrzane volvo. Chwilę później zobaczyli mężczyznę, który szybko próbował wsiąść do tego samochodu. Funkcjonariusze wylegitymowali 41-letniego sieradzanina. W czasie kontroli osobistej mężczyzny, w kieszeniach odzieży policjanci ujawnili narzędzia służące do przecinania metalu. Natomiast w samochodzie 41-latka kryminalni znaleźli katalizator. 

Mężczyzna przyznał się, że wszedł na posesję, gdzie z zaparkowanego tam suzuki wyciął katalizator. Został on zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wykonując dalsze czynności policjanci potwierdzili swoje wcześniejsze przypuszczenia. Okazało się, że 41-latek dokonał szeregu kradzieży na terenie Sieradza i okolicznych miejscowości. W większości przypadków złodziej w nocy wchodził na teren posesji, gdzie  z budynków gospodarczych kradł elektronarzędzia, worki z opałem, a także akcesoria ogrodowe, w tym pompy basenowe. Ponadto sprawca wycinał i kradł katalizatory z samochodów zaparkowanych najczęściej na parkingach przyblokowych. 

Policjanci ustalili, że swoje łupy złodziej przechowywał w garażu w swoim miejscu zamieszkania, jak również u członków rodziny. W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli duże ilości przedmiotów pochodzących z kradzieży. Odzyskane mienie zostało zabezpieczone i trafi ono do właścicieli. 

41-latek usłyszał 13 prokuratorskich zarzutów Podejrzany odpowie za włamanie oraz 12 kradzieży. W czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów. 

Decyzją Prokuratora Rejonowego w Sieradzu został objęty policyjnym dozorem. 

Mężczyzna w przeszłości wchodził w konflikt z prawem. Ponieważ działał on w warunkach recydywy, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Źródło KPP Sieradz. 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.