poniedziałek, 14 marca 2022

Kolejny drogowy bandyta zatrzymany dzięki świadkom

Godną naśladowania postawą wykazał się 24–letni świadek, który przyczynił się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. 40–latek kierował osobowym volvo, mając w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. Gratulujemy czujności i wzorowej reakcji, które być może zapobiegły tragedii.

13 marca 2022 r. po godzinie 19.00 świadek jadący ulicą Sienkiewicza w kierunku Zduńskiej Woli zauważył nietypowy tor jazdy osobowego forda. Kierujący nim mężczyzna co jakiś czas gwałtownie zatrzymywał się, a po chwili nagle ruszał i przyspieszał. Poruszał się  tzw. „wężykiem”, zjeżdżając z prawego  na lewy pas. Co jakiś czas wjeżdżał na pobocze, następnie, również przekraczając linię ciągłą, na przeciwległy pas ruchu.

Świadek podejrzewając, że kierujący volvo może  być pod wpływem alkoholu, zaalarmował dyżurnego policji. Cały czas zachowując bezpieczny dystans jechał za nim, pozostając w kontakcie z dyżurnym. 

Kierowca volvo wjechał na drogę ekspresową S-8 kierując się na Łódź, ale kilkanaście metrów dalej zatrzymał się. Świadek również zatrzymał swój samochód i obserwował kierowcę volvo. Za chwilę na miejsce przyjechali policjanci. 

Funkcjonariusze ustalili tożsamość kierowcy volvo i sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Sieradza. Alkomat wskazał, że ma on w organizmie prawie 2,2 promila alkoholu. 

Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy, a pojazd zabezpieczono. 40-latek odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne w takich przypadkach zasądzane jest również przez sąd świadczenie pieniężne  na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na takie zagrożenia i udaremniają dalszą jazdę kierowcom pod działaniem alkoholu. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy są ogromnym  zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Dlatego potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na taką jazdę. Pamiętajmy, że nawet anonimowo, można powiadomić  Policję o każdej  niepokojącej sytuacji na drodze. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz