piątek, 25 marca 2022

Sercem z Ukrainą - koncert w Teatrze Miejskim

Minął miesiąc od rozpoczęcia przez Rosję wojny na Ukrainie. W czwartek, 24 marca w Teatrze Miejskim odbył się wyjątkowy koncert – „Sercem z Ukrainą”. 

(Materiał dzięki uprzejmości pana Sławomira Cieślaka)


W koncercie przygotowanym przez sieradzką szkołę muzyczną wzięli udział uczniowie, nauczyciele i absolwenci tejże placówki.
Teatr wypełniony był po brzegi. Wejściówki na koncert były bezpłatne, ale organizatorzy poprosili, aby publiczność przyniosła dary dla Ukraińców. Sieradzanie nie zawiedli. Zgromadzono wiele produktów, które zostały przekazane do sieradzkiego MOPS – u.
Koncert rozpoczął się od hymnu Ukrainy w wykonaniu zespołu smyczkowego, w którym grała ukraińska skrzypaczka. W wykonaniu Oleny Habalczenko zabrzmiał również utwór znakomitego ukraińskiego kompozytora, Myroslava Skorika. Olenie akompaniowała nauczycielka szkoły muzycznej – Magdalena Miller. Ukraińskich akcentów było o wiele więcej. Publiczność mogła wysłuchać popularnych melodii ukraińskich oraz innych dzieł kompozytorów zza naszej wschodniej granicy. Nie zabrakło również muzyki Fryderyka Chopina. Muzycy zagrali również utwory ze ścieżek dźwiękowych różnych filmów, a także popularne piosenki.
Koncert prowadziła Izabela Rudzka – Kosieradzka, a na język ukraiński jej słowa tłumaczyła uczennica SP nr 10 Karina Nidzelska.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz