czwartek, 21 kwietnia 2022

Konferencja prasowa PO dotycząca kolei dużych prędkości

W środę 20 kwietnia na skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Polskiej Organizacji Wojskowej odbyła się konferencja prasowa działaczy i sympatyków Platformy Obywatelskiej, tematem konferencji była Budowa kolei dużych prędkości.

Wszyscy z przybyłych są za tym, aby ta inwestycja powstała, gdyż jest ona bardzo potrzebna dla całego regionu, w znaczny sposób może ona pomóc w rozwoju terenu tak jak przebieg drogi ekspresowej S8

Niestety przybyli nie zgadzają się z wariantami, jakie są przedstawiane mieszkańcom Sieradza, kliknij, aby wysłuchać MP3. 

Wszystkie przebiegi odetną w znaczny sposób dość dużą liczbę mieszkańców Sieradza od dojazdu do pracy czy urzędów. 

W przedstawionych wariantach nie zaplanowano wybudowania przejazdu kolejowego na ulicy Zachodniej. Z obecnego przejazdu kolejowego korzysta coraz więcej mieszkańców Sieradza, którzy dojeżdżają do pracy, sklepu, urzędu, czy lekarza. 

Po uruchomieniu kolei szybkich prędkości wszyscy będą musieli korzystać z wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego, nikt nie bierze tego pod uwagę, gdyby doszło do wypadku czy jakiegoś remontu wiaduktu, mieszkańcy będą musieli korzystać z objazdów, które w znaczny sposób wydłuż dystans przejazdu. Na konferencji głos zabrali mieszkańcy Sieradza, jak i Cezary Tomczyk, Dorota Ryl, Cezary Grabarczyk i Juliusz Góraj. Zapraszamy do wysłuchania nagrania z konferencji prasowej, kliknij, aby wysłuchać MP3.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz