wtorek, 19 kwietnia 2022

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "WIELKANOC 2022" NA DROGACH POWIATU SIERADZKIEGO

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego podczas Świąt Wielkanocnych sieradzcy policjanci od piątku 15 kwietnia do poniedziałku 18 kwietnia 2022 roku, przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2022”.

(Źródło KPP Sieradz)


Na drogach naszego powiatu nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali policjanci sieradzkiej drogówki. Funkcjonariusze monitorowali prędkość pojazdów, kontrowali stan trzeźwości kierujących oraz reagowali na wszelkie wykroczenia. W okresie świątecznym w naszym regionie było bezpiecznie, nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano 7 kolizji, w których nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.

15 kwietnia 2022 roku przed godziną 6.00 policjanci zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Wróblew, gdzie zderzyły się dwa samochody bmw. Okazało się, że sprawcą kolizji jest 36-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. W czasie rozmowy z nim funkcjonariusze wyraźnie czuli woń alkohol. Ponieważ mężczyzna odmówił badania alkomatem, została od niego zabezpieczona krew do badań. Po otrzymaniu specjalistycznej opinii,  nie wykluczone, że 36-latek odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Tego samego dnia po godzinie 19.00 na ulicy Ogrodowej w Błaszkach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Okazało się, że 23-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny nietrzeźwy wpadł w ręce policjantów sieradzkiej drogówki 16 kwietnia 2022 roku przed północą. Dyżurny przyjął zgłoszenie, że drogą ekspresową S-8 w kierunku Wrocławia jedzie uszkodzony osobowy volkswagen, którego kierowca kilka razy złamał przepisy ruchu drogowego. Skierowany na miejsce patrol ujawnił wskazany samochód. Auto posiadało liczne uszkodzenia karoserii oraz miało pękniętą przednią szybę  i wybitą szybę w drzwiach bocznych. Policjanci sprawdzili tożsamość oraz stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu płockiego ma w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialni kierowcy,  którzy wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”  nie unikną kary. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna. Kierowcom zatrzymane zostało również prawo jazdy. Apelujemy o rozsądek za kierownicą!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz