piątek, 22 kwietnia 2022

Remont Żeromskiego, dodatkowe środku z Urzędu Miasta Sieradz

Będą dodatkowe pieniądze na kompleksową przebudowę ul.  Żeromskiego. Informację taką, na konferencji prasowej z udziałem radnych miejskich z klubu Solidarne Miasto Sieradz oraz Prawo i Sprawiedliwość, przekazał Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Pierwotnie w miejskim budżecie na ten rok, na przebudowę ul. Żeromskiego, zabezpieczono 2,45 mln zł. Po otworzeniu ofert okazało się, że jest to niestety suma niewystarczająca, bo najtańsze oferty złożone przez wykonawców znacznie ją przewyższały. - Na najbliższej sesji Rady Miejskiej zostanie podjęta decyzja o dofinansowaniu inwestycji w wysokości ponad 1,2 mln zł, by ta część Sieradza zmieniła się diametralnie.
Liczyliśmy ze wsparcie w wysokości 60 procent kosztów inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozwoli zaoszczędzić nam nasze środki ale sytuacja na rynku usług budowlanych jest taka, że cała kwota dotacji czyli ponad 1,2 mln przeznaczone zostanie na zwiększenie wartości tego zadania - tłumaczył Paweł Osiewała.

- To bardzo dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy w rejonie ulicy Żeromskiego mieszkają. Widzimy, że ten teren się rozwija, dlatego dobra komunikacja jest w tej części Sieradza potrzebna - podkreślali radni obecni na konferencji, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Zakres prac obejmie ok. 480 m drogi czyli całość ul. Żeromskiego. W ramach przebudowy zaplanowano wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni jezdni o szerokości 6 m. Po obu jej stronach (na odcinku od skrzyżowania z ulicami Targową/Broniewskiego/Zajęczą do skrzyżowania z ul. Browarek) wykonane zostaną chodniki o szerokości 2 m. Od skrzyżowana z ul. Browarek do ul. Krasawnej, chodnik przewidziano po lewej stronie jezdni. Wzdłuż drogi, pomiędzy szkołą a ul. Tuwima wybudowana zostanie zatoka parkingowa z prostopadłymi miejscami parkingowymi. Przebudowane zostaną również skrzyżowania z ulicami Partyzantów, Droga Brzezińska i Tuwima. Przebudowany zostanie zjazd na ul. Browarek, gdzie na długości ok. 30 m wykonany zostanie ciąg pieszo-jezdny o szerokości 3 m.
Całość prac dopełnią rozwiązania w zakresie budowy oświetlenie, odwodnienia, jak i również nasadzenia zieleni.

Inwestycja kosztować będzie ponad 3,6 mln zł. Taka jest bowiem najniższa kwota zaoferowana w przetargu. Kompleksowa przebudowa ul. Żeromskiego powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.

Podczas konferencji prezydent ustosunkował się do słów które padły podczas konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej dotyczącej Kolei Szybkich Prędkości, kliknij, aby wysłuchać MP3.1 komentarz:

  1. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że mieszkańcy ulicy Browarek starali się o przebudowę dobre 10 lat. Chodzenie, składanie pism to widocznie za mało. Ale jak widać jak parę "wpływowych" osób zamieszkało na nowym osiedlu, którzy mogą sobie załatwić drogę to jednak nagle DA SIĘ

    OdpowiedzUsuń