poniedziałek, 9 maja 2022

Modernizacja boiska na oponach

Trwa kolejny etap modernizacji trzeciego boiska na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Postęp prac można obserwować wybierając się chociażby na spacer do parku im. Adama Mickiewicza, bo właśnie tam znajduje się modernizowane boisko. Dotychczasowa murawa została już usunięta na głębokości 3-4 cm. Dalsza przebudowa obejmie ułożenie geowłókniny, wyprofilowanie spadków boiska zasypką żwirowo-piaskową, ułożenie na zasypce rur drenarskich oraz wykonanie właściwych warstw konstrukcji płyty boiska. Po takich zabiegach wysiana zostanie nowa trawa oraz wykonany zostanie system zraszania płyty boiska. Za liniami bramkowymi zamontowane zostaną profesjonalne bramki do gry w piłkę nożną oraz piłkochwyty. Rozprowadzona zostanie również instalacja elektryczna pod planowany w trzecim etapie montaż fundamentów słupów oraz projektorów oświetleniowych.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)


Warto pokreślić, że "boisko na oponach" to jedno z najstarszych boisk na terenie MOSiR. Dawniej służyło jako boisko pomocnicze dla głównej płyty stadionu. Tu odbywały się treningi – zwłaszcza młodszych zawodników piłkarskich, szkolących się na terenie ośrodka w Sieradzu. By przywrócić tę funkcję konieczna jest modernizacja. Jej pierwszy etap zakończył się w ubiegłym roku. Powstało ogrodzenie wraz z bramą i furtkami oraz rozdzielnia elektryczna, której dotychczas w tym miejscu brakowało.
Wykonawcą tego etapu przebudowy boiska, popularnie nazywanego "boiskiem na oponach", z uwagi na otaczające plac gry wkopane w ziemię opony, będzie firma "Leszek Kułak - Budownictwo sportowe. Inżynieria Krajobrazu" ze Skwierzyna. Modernizacja kosztować będzie 735 tys. zł. 60 tys. zł pokryje dofinansowanie z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach programu "Infrastruktura sportowa Plus".


3 komentarze:

  1. Wcześniej to boisko było ogólnodostępne, teraz widzę wszędzie zarobek musi być i już nie można iść z grupą znajomych i zwyczajnie pograć kiedy się chce.

    OdpowiedzUsuń
  2. no po co musza zeriwac nanludziach by mieli za co ukraincow utrzymac.Zaraz wszystkie boiska przejma i za wszystko trzeba bedzie placic.masakra

    OdpowiedzUsuń
  3. Przecież muszą zarobić na pensje prezydenta i jego wyrok za ucieczkę z miejsca wypadku.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.