czwartek, 12 maja 2022

Program Dni Sieradza 2022

Znamy już program Dni Sieradza na rok 2022. Zapowiada się ciekawy początek czerwca w naszym mieście. Będzie elektrycznie i ... zresztą zobaczcie sami.

Dni Sieradza 2022

- 1 czerwca (środa), 18:00 – Dzień dziecka - Teatr Tańca „Na skrytym chmurami szczycie” – Teatr Miejski - bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie SCK od dnia 24 maja 2022

- 3 czerwca (piątek), 22:00 – Kino na leżakach – film „8 rzeczy których nie wiecie o facetach” – Wzgórze Zamkowe

- 4 czerwca (sobota), 13:00 – 19:00 – Jarmark Urszulański - Koncert – Andrzja Rosiewicza - Plac prze Teatrem Miejskim

- 4 czerwca (sobota), 20:00 – Koncert ELEKTRYCZNYCH GITAR - Amfiteatr w Parku Staromiejskim

- 5 czerwca (niedziela), 18:00
– Koncert KRZESIMIRA DĘBSKIEGO „Przeboje wielkiego ekranu” - Amfiteatr w Parku Staromiejskim
- 10 czerwca (piątek), 18:30 – Koncerty LOR & DAGADANA – Rynek w Sieradzu

WSTĘP WOLNY
Wydarzenie na facebooku:
ELEKTRYCZNE GITARY powstały z inicjatywy gitarzysty Rafała Kwaśniewskiego i basisty-klawiszowca Piotra Łojka, którzy planowali utworzenie nowej grupy rockandrollowej wykonującej przede wszystkim piosenki Kuby Sienkiewicza. Repertuar ten liczył wówczas co najmniej kilkadziesiąt oryginalnych, a nieznanych szerzej utworów. Kuba Sienkiewicz, który przejął obowiązki lidera, wcześniej wykonywał z gitarą piosenki zarówno własne, jak też innych autorów (m. in. Jacka Kleyffa, Karla Kryla, Jana Krzysztofa Kelusa, Stanisława Staszewskiego, Jacka Kaczmarskiego), miał za sobą epizod z reggae`ową formacją Andrzeja Zeńczewskiego NIEPODLEGŁOŚĆ TRÓJKĄTÓW oraz udział w grupie MIASTO (m. in. z Piotrem Łojkiem i Krzysztofem Bieniem), z której bezpośrednio powstały ELEKTRYCZNE GITARY. 25 kwietnia 1990 roku w warszawskim klubie Hybrydy zespół zarejestrował demo - ponad 20 wersji piosenek, które w przyszłości stworzyły repertuar płyt Wielka Radość i A Ty Co. Pierwszy koncert nowego kwartetu odbył się 10 maja 1990 w klubie Hybrydy.
Andrzej Rosiewicz - polski piosenkarz estradowy, gitarzysta, tancerz, satyryk, kompozytor i choreograf. Od 1978 poświęcił się karierze solowej. Najpopularniejsze jego przeboje: „Najwięcej witaminy”, „Czy czuje pani cha-chę”, „Zenek blues”, „Chłopcy radarowcy”, „Wincenty Kalemba” (znana jako „Pieśń o zachodnich bankierach” lub „Graj cyganie graj”) oraz „Czterdzieści lat minęło...” z czołówki serialu Czterdziestolatek (1975). Za czasów „Solidarności” wykonał na Festiwalu Piosenki Prawdziwej w Gdańsku „Propagandę sukcesu”, identyfikowaną jako głos antykomunistycznej opozycji.

Krzesimir Dębski – Przeboje Wielkiego Ekranu według autorskiego projektu Mileny Lange i Krzrzesimira Dębskiego z udziałem artystów:
Milena Lange – sopran
Damian Wilma – baryton
Warsaw Impressione Orchestra ( 14 muzyków )
Krzesimir Dębski – dyrygent
Laura Łącz – konferansjer
Krzesimir Dębski - kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny, urodzony 26 października 1953 r. w Wałbrzychu.
Studiował w klasie kompozycji Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę pod kierunkiem Witolda Krzemieńskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu. Od 1980, jako lider zespołu jazzowego String Connection, koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Uczestniczył w wielu festiwalach, między innymi w Reno, Paryżu, Berlinie, Norymberdze, Helsinkach, Hadze, Montrealu i Baden-Baden.
LOR to grupa tworzona przez cztery utalentowane nastolatki z Krakowa. Zespół prezentuje muzykę niezwykle klimatyczną, opartą na brzmieniach skrzypiec i pianina, które świetnie współgrają z subtelnym i ujmującym wokalem. Porównywana do najznamienitszych alt-popowych wykonawców formacja miała już okazję zagrać na takich wydarzeniach jak Spring Break, Slot Art, Soundrive, Europejskie Targi Muzyczne Gazety Co Jest Grane, Orange Warsaw Festival czy OFF Festival, podczas którego zarejestrował sesję na żywo dla amerykańskiego radia KEXP. Ponadto dziewczyny dzieliły scenę z norweską artystką Aurorę czy zespołem Rhye. Wiosną 2019 roku ukazał się ich długo wyczekiwany album Lowlight, na który składa się 15 utworów przepełnionych delikatnymi, poetyckimi melodiami fortepianu i skrzypiec. Premierze wydawnictwa towarzyszyła wyjątkowa trasa koncertowa, na której dziewczyny wsparł zaaranżowany na tę okazję chór. Przy tworzeniu materiału wspierał je producent Michał Przytuła, który współpracował m.in. z Kayah, Reni Jusis czy z Kortezem. W styczniu 2020 roku dziewczyny wystąpiły w Londynie w ramach kultowego cyklu Sofar Sounds. W marcu ukazała się zaś ich EP-ka Sunlight, której motyw oscyluje wokół słońca: jego światła i emocji, jakie wywołuje. Na krążku swój ślad odcisnął Grzegorz Wardęga, wokalista znany szerszej publiczności jako Runforrest
DAGADANA od 2008, znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Wszystko zaczęło się od spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie gdzie wspólna fascynacja muzyką była zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu.
Polska i Ukraina są sąsiednimi krajami i oba należą do grupy Słowiańskiej – języki są podobne tradycje i obyczaje również. Poszukując w nich muzycznych inspiracji można zauważyć wiele zaskakujących podobieństw, ale także i różnic – które wpływają na odrębność kultur i ich wyjątkowość. To znajdziemy w piosenkach DAGADANY, która przyczynia się do zacierania granic i budowaniu mostów w obu tych narodach (gdzie jak wiadomo, relacje pomiędzy krajami bywały różne i dynamiczne).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.