czwartek, 12 maja 2022

Sieradz w tym roku bez Open Hair Festival - ale będzie ciekawiej !!!

Wprawdzie ze względów finansowych Open Hair Festival w tym roku się nie odbędzie, ale w zamian mieszkańcy Sieradza i odwiedzający miasto goście otrzymają ponad 20 koncertów, blisko 40 imprez sportowych i kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)


Gdy mniej więcej o tej samej porze, rok temu ogłaszaliśmy, że mimo trudnej sytuacji pandemicznej podejmujemy się organizacji Sieradz Open Hair Festival, nie przypuszczaliśmy, że po roku przyjdzie ogłosić nam coś zupełnie innego. Planując budżet na 2022 rok nie mogliśmy jednak przewidzieć,  że wojna w Ukrainie i wywołana nią sytuacja gospodarcza, spowoduje, że staniemy przed dylematem - czy robić Festiwal za znacznie mniejsze pieniądze czy odpuścić i poczekać rok. Wybraliśmy to drugie, bo zależy nam na tym, by stworzyć wydarzenie przygotowane na najwyższym poziomie. Nie mówimy żegnaj, ale do zobaczenia w 2023 r. - mówi Michał Sitarek, p.o. kierownika Referatu Promocji Urzędu Miasta Sieradza.

Brak tegorocznej edycji Sieradz Open Hair Festival nie oznacza jednak braku innych wydarzeń. Kalendarz imprez muzycznych, sportowych, kulturalnych i rozrywkowych do sierpnia  jest wypełniony. - Zdajemy sobie sprawę, że po okresie pandemii, mieszkańcy potrzebują rozrywki, nie organizujemy OHF, ale w zamian, oferujemy sieradzanom i gościom, więcej wydarzeń, tak aby każdy tydzień sezonu maj-sierpień, wypełniony był ofertą kulturalno-rozrywkowo-sportową, czyli po prostu realizujemy więcej za mniej. Zaczynamy na sportowo – 22 maja Sieradzki Cross Towarzyski w parku Adama Mickiewicza a tydzień później 29 maja kolejna odsłona Sieradzkich Wrót Czasu (warto podkreślić, że w tym roku wydarzenie to zorganizowane zostanie przez Bractwo Rycerskie Ziemi Sieradzkiej i jeszcze bardziej będziemy odwoływać się do bogatej historii Sieradza - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.


Pierwszy weekend czerwca to już tradycyjnie Dni Sieradza. - Wracamy po okresie przerwy spowodowanym pandemią. Wraca także Jarmark Urszulański, który wpisuje się w obchodzone w tym roku stulecie obecności sióstr Urszulanek w Sieradzu. Na Jarmark zapraszamy 4 czerwca. Tego samego dnia, wieczorem w amfiteatrze wystąpią Elektryczne Gitary a dzień później będzie można posłuchać koncertu muzyki filmowej Krzesimira Dębskiego - tłumaczy Romuald Erenc, dyrektor Sieradzkiego Centrum.
W ramach Dni Sieradza, 10 czerwca na Rynku wystąpi także zespół Dagadana.

To nie koniec muzycznych atrakcji, bo w lipcu i sierpniu w Sieradzu zagra jeszcze kilkunastu artystów. - 1 lipca na sieradzkim Rynku wystąpi zespół Mikromusic. 15 lipca na Wzgórzu Zamkowym będzie można posłuchać między innymi koncertu zespołu Poparzeni Kawą Trzy. W sierpniu w sieradzkim amfiteatrze planujemy koncert grupy IRA i ENEJ - wylicza Michał Sitarek.

Uzupełnieniem wydarzeń muzycznych i kulturalnych będą także wydarzenia sportowe. - Trudno wymienić wszystko, co w najbliższym czasie będzie działo się na obiektach sportowych w mieście. Już teraz zapraszamy na turnieje tenisowe, siatkarskie czy piłkarskie. 23 czerwca na naszym stadionie odbędą się Ogólnopolskie Zawody LA w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” - LDK. Pod koniec czerwca otwieramy Park Linowy, ścianę wspinaczkową i oczywiście baseny. Na początku lipca rusza kąpielisko nad rzeką Wartą i projekt Aktywna Plaża. Przez lipiec i sierpień, w każdą niedzielę i sobotę na plaży będzie funkcjonować strefa gier i zabaw dla dzieci. W wakacje, wspólnie z Referatem Promocji Urzędu Miasta Sieradza, organizować będziemy spływy kajakowe - wylicza Piotr Iszczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu.
Pełen kalendarz wydarzeń będzie dostępny na stronie Urzędu Miasta. O wszystkich atrakcjach będziemy na bieżąco informować na stronach internetowych i w mediach społecznościowych.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.