czwartek, 12 maja 2022

Włamał się i ukradł alkohol

Kilka godzin potrzebowali sieradzcy policjanci, aby ustalić i zatrzymać sprawcę włamania do lokalu usługowego w centrum miasta. Włamywacz to 36– letni sieradzanin. Wybił szyby i wszedł do budynku. Ukradł kilka wysoko gatunkowych alkoholi i upił alkohol z kilkunastu innych butelek. Pokrzywdzony wycenił straty na prawie 3 tysiące złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

9 maja 2022 roku dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z lokali usługowych w centrum Sieradza. Sprawca kostką brukową wybił kilka szyb w oknach budynku i dostał się do środka. 

W pomieszczeniu kuchennym pozostawił kilkanaście upitych butelek alkoholu oraz ukradł kilka wysoko gatunkowych alkoholi. Poniesione straty pokrzywdzony wycenił na kwotę prawie 3 tysięcy złotych. 

Funkcjonariusze z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca i zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawcę. Dokładnie przejrzeli również zapisy monitoringów z pobliskich budynków. 

Wnikliwa analizy zgromadzonych materiałów i dobre rozpoznanie środowiska przestępczego szybko przyniosły efekty. Już kilka godzin po włamaniu policjanci wytypowali osobę, która mogła dokonać tego przestępstwa. Podejrzewali, że sprawcą jest 36-letni sieradzanin. W jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze znaleźli kurtkę, w którą ubrany był w chwili włamania. 

Mając informację, gdzie najczęściej przebywa typowany mężczyzna, policjanci pojechali sprawdzić to miejsce. 

Chwilę później, w okolicach dworca w centrum miasta funkcjonariusze zatrzymali typowanego 36-latka. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Trafił on do policyjnej celi. 

Po wytrzeźwieniu usłyszał  zarzut kradzieży z włamaniem. Podejrzany w przeszłości wchodził w konflikt z prawem. Za włamanie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2 komentarze:

  1. A to nie ten sam co kradl na cmentarzu? Krzyże i literki kilka dni temu? Bo zdjęcie to samo

    OdpowiedzUsuń
  2. Albo zdjęcie poglądowe, albo ten sam żuk co kradł na cmentarzu. Okolice dworca to tyły BGŻ, siedziba sieradzkiego menelstwa.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.