piątek, 27 maja 2022

Wzorowa postawa świadków, którzy ujęli pijanego kierowcę

Świadkowie ujęli 48-letniego kierowcę bmw, który mając prawie 2,5 promila w organizmie uderzył w samochód zaparkowany przed jednym ze sklepów w Brzeźniu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. Gratulujemy świadkom wzorowej postawy!

22 maja 2022 roku, około godziny 17.30 dyżurny sieradzkiej policji został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwego kierowcy przed jednym ze sklepów w miejscowości Brzeźnio.

Skierowani na miejsce policjanci zastali świadków, którzy wskazali siedzącego w bmw kierowcę będącego prawdopodobnie pod działaniem alkoholu. Wyjaśnili, że kiedy podjeżdżali pod sklep, zobaczyli jak kierujący bmw uderzył w zaparkowany inny samochód. Odjechał kilka metrów dalej i zatrzymał się. 

Świadkowie podeszli do bmw i zobaczyli, że kierowca wygląda „podejrzanie”. Otworzyli drzwi i od razu poczuli alkohol. Aby uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę  szybko wyjęli kluczyki ze stacyjki. 

W tym czasie o całym zdarzeniu powiadomili policję. Kierowca bmw chcąc uniknąć odpowiedzialności, proponował świadkom pieniądze. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierowcą bmw jest 48-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. 

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że ma on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. W samochodzie kierowcy bmw leżały butelki z alkoholem, który chciał jeszcze spożyć w czasie interwencji. 

Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnych bazach okazało się, że nie miał aktualnych badań technicznych. Kierowcy zatrzymane zostało prawo jazdy i dowód rejestracyjny. 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna. 48-latek odpowie również za uszkodzenie samochodu.

Dziękujemy świadkom za szybką i skuteczną interwencję, która być może zabiegła tragedii. Nietrzeźwi kierujący są ogromnym  zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Policja apeluje, widzisz nietrzeźwego kierującego - reaguj! O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112. Źródło KPP Sieradz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz