piątek, 6 maja 2022

Zlikwidowali kolejne laboratorium mefedronu

Ostatnie kilka dni było bardzo pracowite dla policjantów z KWP z Lublina, działali oni na terenie powiatu Sieradzkiego a dokładniej na Tereni gminy Błaszki gdzie ujawnili i zlikwidowali laboratorium mefedronu.

Kryminalni z KWP w Lublinie ujawnili i zlikwidowali kolejne laboratorium mefedronu. Tym razem trop zaprowadził ich do województwa łódzkiego gdzie 50 latek razem ze swoją partnerką oraz kolegą zajmowali się produkcją tej niebezpiecznej substancji. Podczas przeszukania zabezpieczyli 6 kg mefedronu oraz kilkaset litrów substancji przygotowanej do krystalizacji. Wszyscy zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Laboratorium ukryte było na prywatnej posesji w powiecie sieradzkim. Kryminalni z komendy wojewódzkiej podczas wejścia na posesję wspierani byli przez kolegów z CBŚP zarządu w Katowicach oraz kontrterrorystów z Lublina, Łodzi oraz BOA. Na miejscu zatrzymali 50 latka oraz jego 43 letnią partnerkę a także 40 letniego kolegę. Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie gdzie usłyszeli zarzuty. Będą odpowiadać za wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających za co grozi do 15 lat więzienia. Źródło własne i KWP Lublin.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.