czwartek, 26 maja 2022

Złodziej na "gościnnych występach" okradał sklepy budowlane

Dzięki współpracy sieradzkiej policji i personelu marketu budowlanego zatrzymany został złodziej sklepowy. 57-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego odpowie za kradzieże elektronarzędzi, narzędzi oraz artykułów budowlanych o łącznej wartości ponad 5300 złotych. Odzyskany towar powróci do właścicieli. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

15 maja 2022 roku po godzinie 18.00 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu złodzieja sklepowego w jednym z sieradzkich marketów budowlnych. 

Kiedy mężczyzna wszedł do sklepu, od razu zwrócił uwagę pracowników. Rozpoznali w nim osobę podejrzaną o wcześniejszą kradzież, którą zarejestrowały kamery monitoringu. Pracownicy obserwowali jego zachowanie. 

Mężczyzna podchodził do regałów, brał artykuły budowlane i wkładał je do torby. Gdy przeszedł przez linię kas nie płacąc za towar, pracownicy pobiegli za nim i ujęli go. Mężczyzna tłumaczył się, że po prostu zapomniał zapłacić. 

Wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 1300 złotych. Wezwani na miejsce policjanci przejęli dalsze czynności w tej sprawie. Ustalili, że sprawcą kradzieży był 57-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. 

Sieradzcy kryminalni ustalili, że mężczyzna może mieć na koncie również inne kradzieże. Z posiadanych informacji wynikało, że prawdopodobnie porusza się osobowym citroenem. 57-latek twierdził jednak, że do Sieradza przyjechał autobusem. 

Policjanci szybko zweryfikowali wersję zatrzymanego. W pobliżu sklepu znaleźli zaparkowanego citroena, z kluczykami ukrytymi na feldze koła. 

Podczas przeszukania, w bagażniku samochodu funkcjonariusze znaleźli różne elektronarzędzia oraz ich akcesoria, a także artykuły budowlane i chemiczne. Okazało się, że część tych przedmiotów pochodziła z kradzieży w markecie budowlanym, do której doszło w grudniu 2021 roku. Wówczas łupem sprawcy padł towar o wartości ponad 1800 złotych. 

57-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Nie były to jednak wszystkie przewinienia, których dokonał 57-latek na "gościnnych występach" w Sieradzu. Kilka godzin przed ujęciem, w innym sklepie branży budowlanej ukradł wkrętarkę i młot udarowy o wartości prawie 2000 złotych. Narzędzia te zostały odnalezione przez policjantów w  bagażniku citroena. 

Ponadto podczas przeszukania mieszkania 57-latka funkcjonariusze zabezpieczyli wiertarkę oraz materiały budowlane. Łączna wartość skradzionego mienia została oszacowana na ponad 5300zł. 

Odzyskany towar trafi do właścicieli. Mężczyzna w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz