środa, 15 czerwca 2022

Długi weekend - Boże Ciało 2022 na drogach i nei tylko

Pomagamy i chronimy – to nasza dewiza. Od 15 czerwca 2022 roku, w związku z „długim weekendem” policjanci garnizonu łódzkiego, w tym funkcjonariusze z grupy SPEED, prowadzić będą działania pod nazwą „Boże Ciało 2022”. Mundurowi skupią się nie tylko na kontroli trzeźwości, prędkości czy sprawdzeniu stanu technicznego pojazdów ale przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa podróżującym przez teren naszego województwa.

Jak co roku,  w czerwcu przypada święto „Boże Ciało”. W tym czasie wiele osób korzysta z przedłużonego weekendu i wybiera się na wypoczynek. Powoduje to  zwiększony ruch pojazdów, który w połączeniu z nieodpowiedzialnymi kierowcami może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drogach. 

Dlatego też nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać mundurowi. Policjanci będą pełnić służbę nie tylko w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory, ale  również na motocyklach i w autach oznakowanych.  

Skupią swoją  uwagę na kontroli prędkości pojazdów, sprawdzą też stan trzeźwości kierowców,  skontrolują czy wszyscy w pojeździe używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. 

Sprawdzą również stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie, prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku czy bagaży. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracając również  uwagę na pieszych, rowerzystów  i kierujących hulajnogami. 

Priorytetem policjantów drogówki garnizonu łódzkiego jest to,  aby podróż drogami województwa łódzkiego była bezpieczna i zgodna z przepisami. W miejscach, gdzie będzie tego wymagała sytuacja na drodze, funkcjonariusze będą kierowali ruchem, po to by podróżujący mogli sprawnie i bezpiecznie dojechać do celu. 

Ważne jest aby zawczasu zapewnić sobie komfort jazdy i odpowiednio dużo czasu żeby dotrzeć do miejsca docelowego  pamiętając o  przerwach w trakcie podróży. 

Planując podróż szczególnie w czwartek  nie zapominajmy o licznych procesjach które będą odbywały się w wielu parafiach na terenie całego kraju.

Przypominamy o zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu : 15 czerwca w godzin.18.00-22.00 i 16 czerwca w godz. 8.00-22.00
Apelujemy o szczególną ostrożność na drogach w tym okresie a także właściwe zabezpieczenie swojego mienia zwłaszcza domów i mieszkań. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz