środa, 15 czerwca 2022

Pijany wandal niszczył samochody

Sieradzcy policjanci zatrzymali 29-latka, który uszkodził cztery samochody na parkingu osiedlowym w centrum miasta. Wandal po kłótni z partnerką chciał wyładować swoją złość. Szklaną butelką po alkoholu wybijał szyby i kopał w karoserię aut. W chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Wartość strat oszacowano wstępnie na prawie 5000 złotych. Usłyszał trzy zarzuty zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

13 czerwca 2022 roku po godzinie 22.00 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o zniszczeniu samochodów zaparkowanych na jednym z parkingów osiedlowych w centrum miasta. Świadek oświadczył, że usłyszał dźwięk tłuczonego szkła. 

Kiedy podszedł do okna widział mężczyznę, który demoluje auta, uderzając w nie jakimś przedmiotem. Natychmiast zaalarmował policję. Skierowani na miejsce mundurowi niedaleko parkingu zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. 

Na widok radiowozu był on wyraźnie zdenerwowany. Policjanci wylegitymowali go. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Mężczyzna był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Miał trudności z utrzymaniem równowagi. Po krótkiej rozmowie przyznał się policjantom, że kilka minut wcześniej zdemolował samochody. Tłumaczył, że pokłócił się z partnerką i chciał wyładować swoja złość. Butelką po alkoholu uderzał w szyby i lusterka oraz kopał w karoserię samochodów. 

Niedaleko zniszczonych aut policjanci znaleźli potłuczoną  butelkę. Okazało się, że uszkodzone zostały cztery samochody. 29–latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. 

Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na prawie 5000 złotych. 

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Źródło KPP Sieradz

2 komentarze: