sobota, 4 czerwca 2022

„Lepszy start przedszkolaków” w Przedszkolu nr 6

Po wczorajszych obchodach Dnia Dziecka dziś społeczność Przedszkola nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jasia i Małgosi, miała kolejną okazję do świętowania.

W słoneczne przedpołudnie na patio przedszkola miała miejsce uroczystość z udziałem dzieci, rodziców i zaproszonych gości, która stanowiła podsumowanie realizowanego w placówce w roku szkolnym 2020/21 i 2021/22 projektu unijnego „Lepszy start przedszkolaków”. 

Dodatkowo występy dzieci powiązano z obchodami Dnia Mamy i Taty i dlatego nie zabrakło również wzruszających momentów dedykowanym rodzicom. 

Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w układach ruchowych do piosenek. Dzieci do występów artystycznych przygotowane zostały pod okiem instruktorki tańca Pani Beaty Toboły oraz nauczycieli grup. 

Prezentacje taneczno-ruchowe to efekt całorocznej pracy i prowadzonych zajęć tańca nowoczesnego oraz zabaw z muzyką “rytm, słuch i ruch" w ramach realizowanego projektu unijnego " Lepszy start przedszkolaków". 

Po części oficjalnej zaproszono dzieci na piknik, “pod chmurką” do ogrodu przedszkolnego. 

Na wspólne, dużej przestrzeni do zabaw dzieci realizowały aktywności sportowo-rekreacyjne i bawiły się przy muzyce. 

Na zakończenie dnia “sweed sklepik” częstował dzieci popcornem i owocami, dla całej społeczności przedszkolnej był to niezapomniany dzień pełen emocji, wzruszeń, kolorów oraz spontanicznej radości dzieci.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.