czwartek, 23 czerwca 2022

Most w Woźnikach tylko dla pieszych

W najbliższym czasie tzw. krowi most nad rzeką Wartą zostanie trwale zabezpieczony przed ruchem pojazdów. Po moście nadal będą mogli poruszać się piesi.

Przeprawa, która łączy Woźniki z łęgami, zlokalizowana w ciągu ulicy Obwodowej, zbudowana została na początku lat 80-tych ubiegłego wieku a jej konstrukcja nie była przewidziana do regularnego ruchu, zwłaszcza ciężkiego sprzętu rolniczego. 

To właśnie z tego powodu, kilkanaście lat temu, ruch na moście ograniczono najpierw do pojazdów o masie do 10 t a później wprowadzono całkowity zakaz ruchu o czym świadczy przede wszystkim odpowiedni znak ustawiony przy wjazdach na most. 

Oznakowanie to jest jednak regularnie niszczone o przez przeprawę nadal jeżdżą ciągniki i inny ciężki sprzęt rolniczy, który powoduje dalsze niszczenie mostu.

Po kilkudziesięciu latach eksploatacji obiekt wymaga generalnego remontu. W związku z dużymi kosztami modernizacji tego typu obiektów, sieradzki magistrat poszukuje dodatkowych źródeł dofinansowania inwestycji. 

Tymczasem, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, most zostanie w najbliższym czasie trwale zabezpieczony przed ruchem pojazdów. Ruch pieszych będzie możliwy.Źródło UM Sieradz.
1 komentarz:

  1. Ciekawe którędy będą poruszali się teraz rolnicy którzy przejeżdżali przez ten most na swoje pola położone po drugiej stronie rzeki od Woźnik... Już widzę co się dzieje na drodze i jakie korki będą na wylocie z Sieradza na Weberlandie jak ze trzy ciągniki na raz wyjadą z belami słomy czy siana na krajówkę... Gratuluję pomysłowości!

    OdpowiedzUsuń