środa, 22 czerwca 2022

XII Noc Poezji i Muzyki spotkanie z Małgorzatą Wątor

W środę 22 czerwca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Wątor, która prezentował swoją książkę „Przeznaczona”.

Środowe spotkanie z Małgorzatą Wątor otworzyło tegoroczną Noc Poezji i Muzyki.

Małgorzata Wątor urodziła się w Słupsku, jest z pochodzenia Kaszubką o góralskim nazwisku, od kilku lat mieszka w Gdańsku, jest poetką i animatorką kultury. 

Publikuje swoje wiersze zarówno w języku polskim, jak i kaszubskim w wielu pismach ogólnopolskich. Należy do "Literackiego Klubu Wers" w Bytowie, do grupy "Wtorkowych Spotkań Literackich" w Słupsku i do "Gdańskiego Klubu Poetów

Autorka tomu poezji Przeznaczona / Namienionô. Jak mówiła w jednym z wywiadów: Najpierw powstała "Namienionô", czyli "Przeznaczona" w wersji kaszubskiej. Ta część powstała w dwa dni tylko w języku kaszubskim. Później odrębnie powstała "Przeznaczona" w języku polskim i to mi zajęło mnóstwo czasu, a na dwa miesiące przed wydaniem dopisałam tłumaczenie do wersji myśli kaszubskiej. 

Przybyli na spotkanie z autorką mogli wysłuchać wierszy napisach przez autorkę w języku Kaszubskim, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Po spotkaniu można było nabyć książkę „Przeznaczona” z autografem i dedykacją autorki. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji ze spotkania, 

kliknij, aby obejrzeć VIDEO

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz