środa, 22 czerwca 2022

"Ich droga do zdrowia"

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Moja droga do zdrowia / My way to health".

(Źródło UM Sieradz)


W eTwinningowym projekcie, którego liderem było sieradzkie liceum udział wzięły także: Zespół Szkół w Waszkowskiem, Szkoła Podstawowa w Kwaskowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Barczewie. 

- Projekt realizowany był poprzez projekt eTwinning, który był przede wszystkim realizowany z wykorzystaniem mediów elektronicznych. Uczniowie ze wszystkich partnerskich szkół współdziałali ze sobą, wykonywali wspólnie zadania, ucząc się współpracować ze sobą. Projekt to także doskonalenie zawodowe nauczycieli. eTwinning zachęca do poznawania i wykorzystywania technologii informacyjnych oraz aktywnych metod pracy z uczniem. Moja droga do zdrowia powstał, by wspólnie realizować zadania zapisane w naszych programach wychowawczo-profilaktycznych dotyczących promowania zachowań prozdrowotnych, prospołecznych oraz integrowanie środowisk szkolnych. Jest też spełnieniem jednego z wymagań stawianych przed polskimi szkołami czyli współpracy ze środowiskiem lokalnym na rzecz wzajemnego rozwoju - wyjaśnia Jowita Królikowska, dyrektor I LO w Sieradzu.

W ramach działań powstały filmy promujące szkoły i miejscowości, w których funkcjonują szkoły, materiały dydaktyczne opisujące trasy rowerowe, książka kucharska, poruszano zagadnienia związane z bezpieczeństwem w internecie, powstały interaktywne ćwiczenia sprawdzające wiedzę uczniów a także gra miejska "My way to health" promująca Sieradz i aktywny tryb życia. Tę ostatnią do pokonania mieli wszyscy uczestnicy spotkania w I LO. 

- To co robicie przez ostatnie miesiące to wielka rzecz. Jesteśmy z Was dumni, że uczestniczycie w tym projekcie. Wasze działania pokazują też nie tylko piękno Sieradza ale i całej Ziemi Sieradzkiej. Szczególnie podziękowania należą się Wam również, że chcecie żyć i działań w swoich lokalnych społecznościach i chcecie to robić w sposób zdrowy - mówił Paweł Osiewała, prezydent Sieradza, który wraz z magistratem wsparł działania młodzieży.

Szkoły uczestniczące w projekcie zorganizowały też kiermasz zdrowej żywności, z którego dochód przekazany został na cele charytatywne. Uczniowie wraz z nauczycielami przyłączyli się również do akcji "Rowerowa stolica Polski", w której udział bierze także Sieradz. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz