środa, 8 czerwca 2022

"Porozmawiajmy w Łódzkiem" w Sieradzu

Rozliczenia unijnych projektów, granty, dotacje oraz inwestycje i programy społeczne były tematami kolejnego spotkania z cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”. Tym razem Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber spotkał się z mieszkańcami, samorządowcami oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych w Sieradzu.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)


Mówiąc we wtorek (7 czerwca) w sieradzkim Urzędzie Miasta o funduszach europejskich marszałek przypomniał o dodatkowej puli środków finansowych, które w kwocie 92 milionów euro trafią do województwa łódzkiego.  Po raz pierwszy tą informację Marszałek Grzegorz Schreiber przekazał w Dalikowie podczas ,,Porozmawiajmy w Łódzkiem” .

- Dzięki zmianom program Fundusze Europejskie dla Łódzkiego na lata 2021-2027 wyniesie dokładnie 2 mld 728 mln euro. Są to olbrzymie środki – podkreślał Grzegorz Schreiber i zachęcał samorządowców obecnych na spotkaniu do aktywnej pracy nad projektami, które będą wykorzystywać te pieniądze.

Spotkanie było także okazją, by porozmawiać o programach unijnych, a także o dotacjach na kulturę, zabytki czy sport oraz o innych projektach przygotowanych przez samorząd województwa łódzkiego. Miasto Sieradz i pozostałe gminy powiatu sieradzkiego bardzo aktywnie ubiegają się w pozyskiwanie środków na te cele. Marszałek wręczył m.in. czeki na dofinansowanie programu ,,Infrastruktura Sportowa Plus”. Czek z rąk Grzegorza Schreibera odebrał również Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. 100 tys. zł przeznaczone zostanie na II etap prac przy budowanym boisku wielofunkcyjnym. Powstanie ono na terenie Szkoły Podstawowej nr 9.

Czeki z rąk marszałka odebrali także przedstawiciele m.in. Fundacji Rozwoju "TAK CZY OWAK", która w ramach programu Kulturalnie Regionalnie zorganizuje warsztaty ludowe, pikniki kulturalne i festiwal filmowy. Klub Sportowy „Rajsport Sieradz Active Team” otrzymał pieniądze na organizację VI Biegu ,,Leśne Teodory” i Pikniku Sportowo-Rekreacyjnego w Galewicach; Stowarzyszenie „Rajsport Active” - na organizację programu Powiat Sieradzki Aktywnie; „Królewscy” Złoczew - na Królewski turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży. Natomiast Pokolenia poprzez Aktywną Turystykę połączy Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Gminy Burzenin.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz