wtorek, 12 lipca 2022

Nieodpowiedzialni kierowcy z kumulacją przewinień

Minionej doby kolejni nietrzeźwi kierowcy zostali wyeliminowani z ruchu. Prowadzenie pojazdu „na podwójnym gazie” to nie jedyne przewinie dwóch nieodpowiedzialnych kierujących, którzy wpadli w ręce policjantów z sieradzkiej drogówki. Apelujemy o rozsądek!

11 lipca 2022 roku po godzinie 15.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kolizji na ulicy Sienkiewicza w Sieradzu. Skierowani  na miejsce policjanci ustalili, że kierujący mazdą 43-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył  jadącego przed nim opla. 

Badanie stanu trzeźwości kierowcy mazdy wskazało, że miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. 42-letni kierujący oplem był trzeźwy. 

Tego samego dnia po godzinie 20.00 na ulicy POW w Sieradzu policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę Forda, który przekroczył dopuszczalną prędkość. 

Okazało się jednak, że to nie jedyne przewinie 29-letniego sieradzanina. Już po chwili rozmowy z kierowcą policjanci mieli podejrzenie, że był on pod działaniem alkoholu.

Potwierdziło to badanie alkomatem, który wskazał u niego 1,3 promila alkoholu w organizmie. Natomiast po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 29-latek złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych. 

Obaj kierowcy odpowiedzą za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. W takich przypadkach sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywnę. 

Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów 29-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto został on ukarany mandatami karnymi za przekroczenie prędkości oraz brak aktualnych badań technicznych pojazdu. 

Natomiast na 43-latka za spowodowanie kolizji został nałożony mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą!. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz