poniedziałek, 11 lipca 2022

Pijany rowerzysta spowodował kolizję zapłaci 5000 złotych mandatu

Pijany rowerzysta spowodował kolizję. 48-letni sieradzanin miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 5000 złotych. Apelujemy o rozsądek! Kierowanie jakimkolwiek pojazdem w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie.

8 lipca 2022 roku około godziny 15.00 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji na ulicy Błonie w Sieradzu. Skierowani  na miejsce policjanci ustalili, że rowerzysta zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w citroena. Policjanci ustalili dane kierującego jednośladem i zbadali stan trzeźwości. Alkomat wskazał, że 48-letni sieradzanin ma w organizmie 2,6 promila alkoholu. Tłumaczył policjantom, że pomylił kierunek jazdy. 32-letni kierowca citroena był trzeźwy. Za spowodowanie kolizji oraz jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości 48-latek został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 5000 złotych. Mężczyzna odpowie również za powstałe uszkodzenia samochodu.

Apelujemy o rozsądek i trzeźwość na drodze. Pamiętajmy, że kierowanie samochodem czy innym pojazdem po alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla kierującego, ale też dla innych uczestników ruchu. Tak nieodpowiedzialne zachowanie, nie tylko skutkuje mandatem, ale może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń. Jeżeli jesteś świadkiem, takiego nieodpowiedzialnego zachowania, reaguj. Informując o podejrzanych sytuacjach niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdej niepokojącej sytuacji należy powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz